55 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Yetişkin Köpek Maması

Mama seçimi yaparken dikkat etmemiz gereken diğer nokta köpeğimizin yaşıdır. Eğer köpeğimiz genel bir kanıyla 12 aylık periyodu geçtiyse ona artık yetişkin köpek maması vermemiz gerekmektedir. Günümüzde üretilen yetişkin köpek mamaları artık optimum düzeyde bütün besinsel ihtiyaçlara cevap verebilecek şekilde formül edilmişlerdir. Ayrıca kullanım pratikliği ve rahatlığı bakımından sıklıkla tercih edilmekte ve pet sahipleri tarafından kullanılmaktadır.

Yetişkin Köpek Maması Ne Zaman Verilir?

Genel bir düşünceye göre 12 aylığa ulaştıktan sonra 1-7 yaş aralığında ki köpeklere yetişkin köpek maması verilmektedir. Ortalama 7-8 yaşlarında kadar bu şekilde devam edilmelidir. Dikkat etmeniz gereken nokta ise mama taneleri boyutlarıdır. Maxi, Medium yada Small olarak üç farklı boyutta sunulan köpek mamaları için 12 aylık bir welsh corgi Maxi taneli yetişkin mamasını yerken çok zorlanabilir. Yada 24 aylık doberman Small tanecikli mamayı yerken boğazına kaçma ihtimali daha yüksek olabilir.

Yetişkin Köpek Maması Çeşitleri

Çok fazla yetişkin köpek maması çeşitleri bulunduğundan pet sahipleri karar vermekte hayli zorlanmaktadırlar. Biz Patizenya Online Pet Shop olarak size her zaman yardım etmek için patizenya.com üzerinden canlı destek vermeye hazırız. Bu konunun önemli olmasının sebebi ise bazı köpekler somonlu köpek mamasını severek tüketirken bir diğeri kuzulu köpek mamasını severek tüketeceğidir. Fakat önemli olan nokta ise köpeğiniz tavuklu köpek mamasını severek tüketiyor olsa dahi alerjen reaksiyon verebilir belki de veteriner hekiminiz ona ördekli köpek maması yada tavşan etli köpek mamasını önermek isteyecektir.

Yetişkin Köpek Maması Fiyatları

Fiyatları etkileyen etmenler üretim sırasında kullanılan mama formülü ve takibinde kullanılan hammaddeler, vitamin, mineral ve varsa formülde bulunan diğer ek besinler olmaktadır. Başka kriterde ambalaj kalitesi olmaktadır bazı köpek mamaları kilitli bazıları kilitsiz ambalaja sahip olabilir. Az tahıllı köpek maması mı yada tahılsız köpek maması mı yada hypoalergenic köpek maması mı tercih etmek istiyorsunuz bunların hepsi etki eden faktörlerdir.

Yetişkin Köpek Maması Ne kadar verilmelidir?

Belli bir gramaj aralığı vermek yada net bir bilgi vermek doğru olmayacaktır. Özetlemek gerekirse 5-7 kg ağırlığında boston terrier ile 30-40 kg ağırlığında olan Alman çoban köpeği aynı gramajda mama tüketmeyeceklerdir. Bir başka detay ise aynı ağırlığa ve yaş aralığına sahip köpekler olsa dahi tahılsız köpek maması kullanan yetişkin köpek az tahıllı köpek maması kullanan köpeğe nazaran daha az gramajda mama tüketecektir. Bunun sebebi ise tahılsız mamaların protein oranı az tahıllı mamalardan bariz yüksek olmasıdır.

Yetişkin Köpek Maması Yavru köpeğe verilir mi?

Mecbur kalındığında elbette, fakat unutmayın ki yetişkin köpek maması daha büyük tanecikli olacağından yavru köpekler mamayı kırarken zorlanabilir. Yada protein ve diğer besin bileşenlerinin yüzdesel oranı yavru köpek mamasına nazaran kısmen zayıf kalacağından büyüme döneminde ihtiyaçları olan yeterli protein, karbonhidrat, vitaminler vb. gibi kritik önem arz eden besinlerden mahrum kalacaklardır. Net bir cevap verecek olursak sağlık anlamında risk olmayacaktır fakat almaları gereken besinleri yeterli düzeyde alamayacaklardır.

Yetişkin Köpek Maması Tavsiye

Pati dostları 12 aylığı geçmiş bütün köpek sahipleri genelde internette bu sorunun cevabını aramaktadırlar. Yerli yada yabancı hangi markanın ürününü tercih ederseniz edin veteriner hekiminize danışmadan asla karar vermeyin, çünkü her köpek maması her köpekte aynı etkiyi bırakmıyor örnek vermek gerekirse aynı mama bir köpeği ishal yapabilirken diğer köpekte harika dışkılama ve mükemmel bir tüy deri kalitesine olanak sağlayabiliyor.

Yetişkin Köpek Maması En Ucuz

Özellikle orman beslemelerine katılan hayvan sever pati severler sayıca hayli fazla olan köpekleri beslerken maliyet olarak zorlanmaktadır. Bizler patizenya online pet shop ailesi olarak sizlere özellikle orman beslemeleri için tercih edebileceğiniz ve en uygun köpek maması markalarını sunarken elimizden gelen bütün desteği vermeye çalışacağız. Unutmayın hem en ucuz köpek mamalarını sizlere takdim ederken diğer yandan 15 kg köpek mamaları olmalarına dikkat edeceğiz.

Yetişkin Köpek Maması 15 KG

Büyük ve dev ırk köpek sahipleri özellikle büyük paket köpek mamalarını tercih etmektedirler. Bunun sebebi ise 50-60 kg ağırlığında bir bullmastiff günde ortalama 650-800 gram aralığında mama tüketirken 1-3 kg ağırlığında bir poodle ise 50-80 gram aralığında mamayı yeterli bulmaktadır. Durum böyle olunca hem ekonomik yetişkin köpek mamaları olması yönünden hem de büyük paket avantajı sebebiyle 15 kg mamalar tercih sebebidir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Yetişkin Köpek Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?