56 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Yetişkin Kedi mamasıları kedinizin özel ihtiyaçlarını karşılak için seçilmesi gereken, kedinizin daha oyuncu ve sağlıklı olması için önem arz eden, gerekli besin ürünleri ile zenginleştirilmiş.Kedinize en uygun Marka ve Modellerden Kedinize en uygun çeşiti kuru mamayı seçerek besleyebilirsiniz.


Yetişkin kedi maması

Yetişkin kedi mamaları kuru veya konserve olarak ıslak kedi mamaları olarak tercih edilebilmekte olup kedinizin ihtiyaçlarına göre farklı aroma ve özelliklerde bulunabilmektedir. Somonlu, kuzulu, ciğerli, tavuklu gibi aromalarla kedinizin damak tadına göre seçim yapılabilmesine ek olarak kedinizin cinsine, ırkına, sağlık durumuna göre seçebileceğiniz seçeneklerde mevcut bulunmaktadır. Dengeli ve yeterli olacak şekilde seçeceğiniz kedinize en uygun kedi maması patili dostunuzun daha sağlıklı, daha enerjik ve tüylerinin daha sağlıklı olmasını sağlayabilecektir.

Yetişkin kedi maması fiyatları

Yetişkin kedi maması fiyatları seçmeyi düşündüğünüz ürünün ağırlığı, markası, aroması gibi farklı kriterlere bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Dikkat edilmesi gereken kısımlardan biri de pahalı yetişkin kedi mamasından ziyade kedinize en uygun olan mamayı seçmeniz gerektiğidir. Kedinizin farklı özelliklerinden doğan ihtiyaçlarını karşılayabilecek vitamin, mineral ve besin değerlerini sağlayacak olan mamaları tercih etmeniz kedinizin takviye besinlere olan ihtiyacına engel olabilir ve daha sağlıklı ve mutlu ve enerjik olmasını sağlayabilir.

En uygun fiyatlı yetişkin kedi maması

Burada dikkat edilmesi gereken kısımlardan biri de tercih edilecek olan ürüne kedinizin uyum göstermesi olacaktır. İlk etapta yetişkin kedi maması seçerken düşük gramajlı farklı aromalı mamaları deneyerek kedinizin beğeneceği ve ihtiyacı olan mamayı belirledikten sonra daha yüksek gramajda alım yaparak alacağınız mamayı daha ekonomik hale getirebilirsiniz.

Yetişkin kedi maması markaları

Yetişkinlik zamanında da kedilerin yavruluk aşamasında elde edindiği bağışıklık sistemi ve sindirim sistemi korunması gerekmektedir. Yetişkin kedilerde ilerleyen yaşlılık dönemlerinde kronik olarak ırklarında ortaya çıkabilecek hastalıklara karşı ırklara özel olarak ta çeşitli aromalarda üretim sağlayan yetişkin kedi maması üreten markaları kedinize uygun olarak seçmeniz kedinizin ileride yaşayabileceği hastalıkların önüne geçilmesinde sizlere katkı sağlayabilir. Bu amaçla kedilerinize en uygun, en ucuz ve en kaliteli yetişkin kedi mamalarını Patizenya adresimizden temin edebilirsiniz.

Yetişkin kedi maması çeşitleri

Yetişkin kedi mamaları ıslak veya kuru yetişkin kedi maması formlarında, tavuklu, balıklı (somonlu, morinalı vb.), kuzulu, ciğerli gibi aromalarda, özel ırklara uygun olacak şekilde farklı marka tercihlerinize uygun olarak tercih edebilirsiniz.

Yetişkin kedi maması tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenler

Yetişkin kedi mamaları tercih edilirken kedilerinizin özel ihtiyaçlarına, cinsine, ırkına, ihtiyaç duyduğu vitamin, aminoasit miktarlarına ve kedinizin damak tadına uygun olması gibi etmenler göz önüne bulundurulmalıdır. Bu konuda dünyaca ünlü markaların kedinizin ihtiyacına göre ürettiği mamaları Patizenya'dan öneri alabilirsiniz.

Yetişkin kedi maması özellikleri nelerdir

Yetişkin kedi mamaları özellikle kedilerin ırklarına göre seçildiğinde ileride ırklarında kalıtsal olarak görülebilecek olan bazı hastalıkların oluşmasında azaltıcı etken olabilmektedir. Protein, amino asit, lif ve benzeri besin değerleri açısından kedilerinize uygun olarak seçilmesi oluşabilecek obeziteye engel oluşturadabilir. Bu konuda tercihte bulunurken veterinerinizin tavsiye ettiği, önerdiği kedi mamalarını tercih etmeniz kedinize en uygun olan kedi mamasını bulmanız yönünden kedinizin sağlığına katkıda bulunacaktır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Yetişkin Kedi Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?