14 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Yavru Köpek Maması

Yeni sahiplendiğiniz dostunuz için yada yeni doğan yavru köpeğiniz için içerdiği zengin besin maddeleri ve taneciklerinin nispeten yetişkin köpek mamasına göre ufak olması hem minik dostunuzun gerekli besin maddelerini eksiksiz alması zengin içeriklerle beslenmesi bunun yanında zorlanmadan ufak tanecikler sebebi ile mamasını rahat rahat yemesi yönünden tercih etmeniz gereken köpek mamasıdır. Bizler Patizenya Online Pet Shop ailesi olarak sizlere uygun fiyatlı yavru köpek maması ve kaliteli yavru köpek maması seçiminde yardımcı bir çok kaliteli köpek maması markalarını beğeninize sunuyoruz. Yavru köpek mamasında en önemli kriter çok zengin ve yüksek proteine sahip olmasıdır. Sürekli gelişim gösteren pati dostunuz için en iyi yavru köpek maması markalarını öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsin.

Yavru Köpekler Nasıl Beslenmelidir?

Yavru köpekler 40-45 gün kadar anne sütüyle beslenirler. Bu aşamada sindirim sistemleri sadece köpek anne sütünü sindirebilecek yetenektedir. Bu süre devamında kademeli olarak köpek konserve ve yaş maması ve köpek kuru mamasına geçiş yapılmalıdır. İlk etapta günde 6 öğün küçük porsiyonlar halinde beslenen pati dostlarımız kademeli olarak öğün sayısı azaltılır. Genelde 1 yaşına kadar yavru kabul edilirler fakat bir çok köpek ırkı 15-18 aylığa kadar gelişimini sürdürürler. Halk arasında ki yaygın inanışa göre 6-12 aylık 2 öğün 12 aylıktan sonra tek öğün vermek özellikle büyük ve dev köpek ırkları için doğru olmayacaktır. Günlük öğün ikiye bölünerek ölümcül sonuçları olabilen mide torsiyonu (mide dönmesi) riskini en minumum düzeye çekmek hem de pati dostunuzun çabuk acıkmasının önüne geçmiş olursunuz.

Yavru Köpek Maması Çeşitleri

Ufak dostunuz için dana etli, kuzu etli, balıklı, geyik etli, ördek etli, domuz etli vb. gibi farklı tür ve çeşitlerde bulunan köpek mamaları için en doğru seçim onun damak zevkine en uygun köpek mamasını bulmaktır. Sitemiz üzerinden Pro Plan, Acana, Royal Canin, ND, Advance, Bosch, Reflex, Felicia, Brit Care, Hill's vb. gibi çok sayıda yavru köpek maması çeşitleri bulabilirsiniz. Yetişkin köpek mamasına kıyasla daha zengin içerik ve özel formüle sahiptirler. Yavru köpeğinizin sağlık durumu alerjen durumuna bağlı olarak hangi çeşit mamayı seçeceğinize hekiminizle ortak karar verebilirsiniz.

Yavru Köpek Maması Nasıl Seçilir?

Yavru köpek maması seçerken köpeğinizin ırkı, kilosu, yatkın olduğu hastalıklar, damak zevki, mamanın aroması vb. gibi çeşitli kriterler söz konusu olabilmektedir. Yavru köpekler çok hızlı gelişim gösterdiğinden genelde yavru köpek mamasının içeri zengin besleyici ve yüksek proteinli olur. Bununla beraber dev ve büyük ırkların enerji ve protein ihtiyaçları fazla olduğundan onlar için ırka özel köpek mamaları tercih edilmelidir. Yada küçük ırk köpekler için extra ufak taneli üretilen küçük ırk köpek mamaları tercih edilmelidir. Somonlu yavru köpek maması, kuzulu yavru köpek maması, dana etli yavru köpek maması ve balıklı yavru köpek maması gibi çok çeşit ve türde mamalar için en doğru tercihi köpeğin cinsi ve sağlık durumu ile köpek sahibi olan siz ve hekiminiz karar verecektir.

Yavru Köpek Maması Nasıl Olmalıdır?

Çok özel formüle sahip olan bu mamalar için birinci şart anne sütünden ayrılan minik dostlarımız için sindirim sistemlerini yormayacak yüksek sindirilebilir yavru köpek maması olmasıdır. İkinci şart ise genetik ve kalıtsal olan rahatsızlıklar net olarak bilinmediği için karaciğer ve böbreklerin yanı sıra cildinde herhangi dermatolojik hassasiyet olmaması için az tahıllı yavru köpek mamaları yada hypoalergenic yavru köpek mamaları tercih edilmelidir. Çok hızlı geliştikleri için aynı oranda kasları kemikleri ve genel iskelet sistemleri yüksek kalsiyum ve protein oranına ihtiyaç duyar. Ek olarak sütten kesildikleri için aynı oranda bağışıklık sistemlerini güçte tutabilmek için yüksek vitamin ve mineral değerlerine sahip olmaları gerekmektedir.

Yavru Köpek Maması Fiyatları

Köpek mamasının içeriğinde ki etin kalitesi ve türü buna ek olarak protein miktarından tutunda içeriğinde ki ek besinler çeşitli vitamin ve minerallerin yanı sıra ek besin olan omega 3 ve glikozamin yada bira mayası gibi faktörler bu fiyatları belirlemede etkin rol oynamaktadır. Günümüzde bazı pet sahipleri köpek mamalarında kilitli poşet tercih etmektedir, bu gibi detaylar fiyatı etkileyebilmektedir. Son olarak 15 kg köpek maması ile 3 kg köpek maması fiyatı tabi ki bir birinden farklı olacaktır.

Yavru Köpek Maması Tavsiye

Hangi köpek mamasını tercih etmeniz gerektiği insanların tercihleri ve önerileri ile değil, köpeğinizin genel kondisyon, sağlık durumu ve genetik faktörler gibi etmenler ışığında veteriner hekiminiz ile ortak karar vermeniz gereken bir konudur. Örnek vermek gerekirse tavuk etli yavru köpek mamasına alerjisi olan bir köpeğe bu mama verilirse olumsuz etki ile karşılaşabilirsiniz yada tüy sorunu yaşayan bir yavru köpeğiniz varsa somonlu yavru köpek maması tercih ettiğinizde eğer ki alerjen durumu yoksa ipek gibi tüylere sahip olacağını görebilirsiniz.

Yavru Köpek Maması Kaç Ay'a Kadar Kullanılmalıdır?

Genel olarak pati dostlarımız 12 ay gibi süreç içerisinde yavru olarak kabul edilmiş olsalar dahi 15-18 aylığa kadar hatta bazı ırklar 24 aylık olana kadar gelişim göstermeye devam etmektedir. Köpeğinizin hangi ırka mensup olduğu önem arz etmekle beraber en az 12 ay boyunca yavru köpek maması kullanmanız gerekmektedir.

En ucuz Yavru Köpek Maması 15 kg

Bazı köpek sahipleri bütçe dahilinde hem uygun yavru köpek mamaları ararken hem de ucuz yavru köpek mamaları bulmak isteyebilirler. Özellikle büyük ırk köpeklerde sayıları da birden fazla olan evcil dostlarımız için hem uygun kaliteli yavru köpek maması olması hem de 15 kg köpek maması paketinde olması fiyat olarak ekonomik ve avantajlı bir durum almaktadır. Patizenya Online Pet Shop üzerinden uygun köpek mamaları hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

En İyi Yavru Köpek Maması Markaları

Tek bir marka vermek doğru olmayacaktır. Çünkü gerek ülkemiz sınırlarında gerek yurt dışında kendini kanıtlamış ve ispat etmiş kaliteli köpek maması üretimi yapan bolca tesis bulunmaktadır. Bu noktada size vereceğimiz bazı detaylar kararı sizin vermenize yardımcı olacaktır örnek olarak az tahıllı yavru köpek mamaları, tahıllı köpek mamalarından daha üstün olabilir. Buna karşın Acana, Orijen, Brit Care, İnstinct yada N&D gibi markaların tahılsız yavru köpek mamaları pet sahiplerinin sıklıkla tercih ettiği en iyi yavru köpek maması kategorisinde değerlendirebileceğimiz mamalardır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Yavru Köpek Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?