13 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Yavru kedi mamaları tane boyutları yetişkin kedilere göre daha ufak kalıplarda ve protein değerleri yüksek mama çeşitlerindendir,yavru kediler bu dönemlerde hızlı büyüme göstereceği için gerekli olan bütün karbonhidrat, vitamin ve mineralleri en sağlıklı şekilde alması gerekmektedir.Kitten kedi maması seçerken kedinizin damak tadına uygun olması onların iştah seviyesine katkı sağlamaktadır.


Yavru Kedi Maması

Beslenme yönündeki ihtiyaçları yavru kedilerde yetişkinlere oranla belirgin farklılıklar içermektedir. Sütten kesilmekte olan yavru kedilerin sütten tam kesilmeden mama ile beraber kombine beslenmeye başlanarak mamaya alışması kolaylaşabilir. Bazı zamanlarda yavrular sütten gereğinden daha erken kesilmesi durumunda 8. haftaya kadar süt tozu ile de beslenmeleri önerilebilmektedir. Anne kedilerinde bazı durumlarda yavru kedi maması ile ek olarak beslenmesi sağlıklarına olumlu yönde etki edebilmektedirler. Yavru kedi mamaları sayesinde kedileriniz daha sağlıklı olabilmekle beraber tüyleri daha parlak görülebilmektedir. Yavru kedi mamaları yetişkinlere ait olanlardan daha ufak taneli olarak üretilmekte olup daha küçük ebatta bulunan çene yapılarına daha uygun olmaktadır. Ayrıca sindirim sistemlerine uygunluğu yönünden yavru kedi mamaları ve yetişkin kedi mamaları birbirinden farklı içeriklere de sahip olmaktadırlar. Örneğin lif yönünden yetişkin kedi mamalarında daha yüksek değerler varken yavru kedi mamalarında lif içeriği çok daha düşük olmalıdır.

Yavru Kedi Maması Nasıl Seçilir?

Doğumdan itibaren bir yavru kedi birkaç hafta içerisinde doğumdaki ağırlığının 3 katına kadar çıkabilir. Bu hızlı büyüme dönemi enerji yönünden yetişkin bir kediye oranla yaklaşık 3 kat daha fazla ihtiyaç ortaya çıkarır. Yavru kediler yaklaşık 1 yaşına kadar özel içerikli yavru kedi mamalarına ihtiyaç duymaktadır. İçerisindeki aminoasit, protein, vitamin ve minerallerin yeterli olmasına ek olarak gereğinden fazla oranda içermesi eksikliğinde olduğu gibi bazı sağlık sorunları ortaya çıkarabilmektedir. Yeterli ve dengeli olarak seçilen bir yavru kedi maması aynı zamanda kedinizin takviye edicilere ihtiyaç duyma ihtimalini minimize edecektir. Ayrıca yavru kedi maması seçerken küçük dostunuzun damak tadını öğrenmek ve tercih etmiş olduğunuz mamanın aromasını beğenmemesi ihtimaline karşı ilk etapta daha küçük gramajlı mamaları tercih ederek önce kedinizin seveceği mamayı belirlemek sonrasında daha uyguna gelebilmesi için yüksek gramajlı olarak kedinizin sevdiği mamayı temin etmeniz daha uygun olabilir.

Yavru Kedi Mamaları Seçiminde Kedi Cinsi

Bazı özel ırk kedilerin yetişkinliklerinde de olabileceği gibi yavruluk dönemlerinde de daha spesifik mamalara ihtiyacı olabilmektedir. Bazı markalarda bu tarz özel ırklara özel olarak üretilmiş yavru kedi mamaları da bulunmaktadır.

Yavru Kedi Maması Çeşitleri

Kediler doğaları gereği etçil beslenen canlılardır ama bu sadece protein değerlerinin küçük dostlarımız için mamada önemli olan bir kriter olduğu anlamını taşımaz. Bu nedenlerden ilk defa yavru kedi sahibi olan kişilerin yeni dostlarının ihtiyaçlarını bi veterinerden öğrenmesi daha sağlıklı olabilir. Her kedinin kendine has bir damak tadı olabilmekle beraber ara sıra farklı aromaları denemeleri onların daha iştahlı olmasını ve çeşitlilik ile beraber daha mutlu olmalarını sağlayabilir. Balıklı, tavuklu, kuzulu, ciğerli ve geyikli gibi kedi maması aromaları bulunmakta ve kedinizin bu aromalarla tatlandırılmış mamalardan hangisinin kedinizin damak zevkine uygun olduğunu bulmak önemlidir.

Yavru Kedi Maması Fiyatları

Bu anlamda çok farklı değişken bulunmaktadır. Yavru kedi mamalarının fiyatları içeriğine, gramajına, ithal yada yerli olmasına, markasına, içerdiği besin değerlerine göre değişiklikler gösterebilmektedir. Bilinen, gerekli onayları alınmış ve güvenilir markalardan alacağınız mamalar yavru kedinizin sağlıklı ve güvenli bir şekilde büyümesine yardımcı olmakla beraber, bu gelişim döneminde ihtiyaç duyduğu besinleri temin etmesine büyük bir katkı sağlayacaktır.

En İyi Yavru Kedi Maması Markaları

Herhangi bir yaş grubu veya ırktan bir kedi için kedi sahipleri sıkça bu soruyu sormaktadırlar. Aslında belirgin bir şekilde bu sorunun cevabı bulunmadığını bilmek gerekir. Tabi ki kaliteli içeriğe sahip ürünler ilk sıralarda tercih edilmelidir. Her kedinin damak zevki farklılıkları ve ihtiyaçlarına göre farklı kedi mamaları o kedi için en iyi yavru kedi maması markası tercihi olabilir. Bu anlamda sitemizde bulunan dünyaca ünlü yavru kedi maması markaları olan Acana, Royal Canin, Pro Plan, Felicia, N&D, Advance, Brit Care' in farklı aroma ve gramajlarında temin edebilirsiniz.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Yavru Kedi Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?