Gösterilen sonuç sayısı: 6


Yaşlı Köpek Maması

Doğa ana maalesef köpeklere yaşam süreli konusunda biraz adaletsiz davranmıştır. Ortalama 7 yaşından sonra yaşlanma belirtileri gösteren köpek dostumuz için daha yumuşak tanecikli ve daha yüksek vitamin mineral desteğiyle zorlu yaşlılık sürecinde onu destekleyecek ve güçlü kılacak yaşlı köpek mamalarına yönelmeliyiz. Patizenya ailesi olarak envanterimizde Royal Canin, Felicia, Pro Plan, Brit Care, Acana, Advance, ND gibi adını sayamadığımız daha bir çok ithal ve yerli markaların yaşlı köpekler için özel ürettiği köpek mamalarını sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz.

Yaşlı Köpekler Nasıl Beslenmelidir?

Her dönemde beslenme köpek dostlarımız için önemli olsa dahi yaşlılık dönemi çok daha hassas ve önemli bir dönemdir. Onun sindirim sistemini yormadan kolay sindirilebilen mamalar ile beslemek zorundayız. Altını çizmemiz gereken önemli bir diğer noktada yaşlı köpeklerin bağışıklık sistemlerinin eskisi kadar güçlü olmayacağıdır ve gerekli olan vitamin mineralleri eskisi kadar üretemeyecekleridir. Bundan dolayı yüksek kaliteli besinlerle bu eksiklikler kapatılmalı yaşlılıkla birlikte kalça ve eklemlerinde olan yangı, ağrı ve sızıyı ortadan kaldırmak veya en aza indirmek adına Msm ve Glikozamin bulunan yaşlı köpek mamaları tercih edilmelidir.

Yaşlı Köpek Maması Çeşitleri

Genelde hypoalergenic ve yaşlı köpek dostlarımız tarafından rahat sindirildikleri için kuzulu ve somon içerikli mamalar tercih edilir.Patizenya.com ailesi olarak yaşlı dostunuzu ve sizi önemsiyor ve seçiminize birlikte karar vermek istiyoruz. Çok büyük farklar olmamakla birlikte genel olarak büyük ve dev ırklarda daha yoğun c vitamini buna ek olarak daha yüksek msm ve glikozamin desteği sunulurken orta ve küçük ırklarda ki yaşlı dostlarımıza daha komple bir mama sunulmaktadır.

Yaşlı Köpek Maması Nasıl Seçilir

Köpekler genç ve yetişkin olduğu dönemlerinde olduğu gibi yaşlılık dönemlerinde yine farklı cins ırk ve boyutta olduklarından birbirlerinden farklı mamaları tüketmek zorundadır. Örnek olarak 10-12 yaşlarında yaşlı bir alman çoban köpeği ırkın genetik rahatsızlığı olan kalça ve eklem sorunları yaşarken sahipleri tarafından yüksek glikozamin, msm ve kondroitin ile desteklenirken bu amaca uygun yaşlı köpek maması seçer ve alırlar. Burada veteriner hekiminizden destek alabilir blog sayfamızı inceleyebilir veya Patizenya Online Pet Shop üzerinden online canlı destek talebinde bulunabilirsiniz.

Yaşlı Köpek Maması Fiyatları

Diğer mama çeşitlerinde olduğu üzere yaşlı köpek mamalarında da fiyatı belirleyen önemli etken tabi ki içerik kalitesi ve kullanılan formüldür. Dev ırklar ve büyük ırklar için kondroitin ve msm oranı yüksek mamalar tercih edileceğinden fiyat biraz yüksek olabilir ama pet sahipleri kaliteli yaşlı köpek maması kullanmış olurlar. Buna karşın küçük ırkların yaşlı köpek mamaları tercih edilen markaya göre değişiklik göstermekle beraber nispeten daha az maliyetli olacaktır.

Yaşlı Köpek Maması Ne zaman Verilmelidir?

Genel kanı büyük ve dev ırkların 7-8 yaşlarında orta ve küçük ırkların ise 8-9 yaşlarında yaşlı köpek mamalarına geçiş yapmaları gerektiğidir. Bu köpeğin beslenme kalitesi ve o yaşa kadar ona sunulan hayat kalitesine göre değişiklik göstermektedir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Yaşlı Köpek Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?