Gösterilen sonuç sayısı: 3


Yaşlı Kedi Maması

7 yaş ve üzeri kedilerin girmeye başladığı bu kategoride yaşlanmakta olan kedinizin ihtiyaçlarını karşılamakta olacak şekilde özel olarak üretim sağlayan markaların yaşlı kedi maması olarak adlandırdıkları ürünlerinde kedinizin değişen ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bazı değişkenler bulunmaktadır. İlerlemeye başlayan yaşından ötürü kedinizde bazı olası sağlık problemleri, hareketlerinde azalma, oyunculuğunda eskiye nazaran düşüş, tüylerinin renklerinde değişim, ağız ve diş sağlığında sorunlar, uyku zamanında artış, kemik ve eklem sağlığında bozulmalar gözlemlenebilir. Bu gibi sorunların daha az gözlemlenebilmesi için yaşlı kedi maması kullanımı büyük önem arz etmektedir. Kedinizin değişen ihtiyaçlarını karşılamak için en uygun ve en kaliteli yapabileceğiniz tercih uzmanlarında önerdiği ve tercih edilen yaşlı kedi mamalarıdır. Yaşlı kedi mamalarında düşük protein ve düşük yağ değerleri içeren mamalar kullanılması gerekmektedir.

Yaşlı Kedi Maması Çeşitleri

Yaşlı kedi mamaları 7 yaş ve 12 yaş baremlerinde olmak üzere ikiye ayrılabilir. Kedinizin ihtiyaçları doğrultusunda kendi içlerinde farklı içeriklere de sahip olmakla beraber örnek olarak protein değerleri yaklaşık %30 ile %40 civarındadır. İçlerinde bulundurdukları ekstra taurin'e ek olarak C ve E vitaminleri de kedinizin ihtiyacı olacak vitaminlerdendir. Yaşlı kuru kedi mamaları kedinizin zayıflayan dişlerini zorlamamak için içerisi dışı gibi sert olmayıp daha yumuşak olması ile beraber kedinizin yeme zorluğunu engellemeye de yöneliktir.

En İyi Yaşlı Kedi Maması

Tabi ki hepimiz patili dostumuzun ilerleyen yaşında en iyi yaşlı kedi mamasını yemesini isteriz. Bunun için veteriner hekimimizin önerdiği ona en uygun olarak tavsiye ettiği mamayı bulmakla beraber aynı zamanda kedimizin damak tadına uygun olacak şekilde somonlu, kuzulu, tavuklu gibi aromalarda kedimizin en sevdiği mama aromasını da bularak onun mutluluğunu da gözeterek en iyisini bulabiliriz.

Yaşlı Kedi Maması Fiyatları

Yaşlı kedi maması fiyatlarında menşei, marka, ambalaj, gramaj/ağırlık gibi farklı etmenler fiyatın belirlenmesinde etki etmektedir. Özellikle yetişkin kedi mamasından geçiş yapılırken olduğu gibi mama değişimlerinde ilk etapta kedimizin zevkini de gözetmek için daha ufak ağırlıklarda farklı aromalara kedimizin uyumunu gözlemledikten sonra kedinizin en sevdiği mamayı belirleyip sonrasında birim maliyeti daha uygun hale getirmek için daha ağır olacak şekilde daha ucuz olması adına mamaları temin etmek daha ekonomik olabilir.

Yaşlı Kedi Maması Markaları

Dünyaca ünlü markaların yaşlı kedilerin ihtiyaçlarına özel olarak ürettiği mamaların kuzulu, balıklı, tavuklu gibi aromaları ve farklı protein ve aminoasit değerleri içeren modelleri olmakla beraber Pro Plan, Brit Care, Royal Canin, Advance, N&D, Acana, Felicia, Hill's gibi firmaların yaşlı kedilere özel olarak ürettiği mamaları bulunmaktadır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Yaşlı Kedi Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?