Gösterilen sonuç sayısı: 2


Urinary Kedi Maması

Kedi dostlarımızın idrar yolu ve böbrek sağlıklarını korumanın hayati önem taşımasının yanında zaten zor olan bu süreci oldukça az su tüketen minik dostumuz için kedi sahipleri çözüm yolu aramaktadırlar. Diğer kedi mamalarına kıyasla urinary (üriner) sağlık kedi mamaların formülünde çok sayıda veteriner, hayvan beslenme uzmanları ortak çalışma yapmaktadırlar. Kedilerde üriner sağlık sorunları bilinenin aksine sadece yaşlı kedileri değil yetişkin hatta yavru kedileri bile etkilemektedir. Sağlıklı böbrek, mesane ve idrar fonksiyonları için özel olarak donatılmış olan bu mama çeşitlerini özellikle ırksal olarak böbrek ve idrar yolları hastalıklarına yatkın ırk kedi sahipleri tercih etmektedir.

Urinary Kedi Maması Nedir?

Kısaca özetlemek gerekirse Türkçe karşılığı Ürüner olan ve idrar, böbrek ve mesane rahatsızlıklarını önlemek için özel olarak üretilen kedi mamalarına verilen isimdir. Huzursuz olan kedinizin mesanesinde taş birikmiş dahi olabilir. Kediler genelde stres, taş oluşumu, ve çeşitli idrar yolu enfeksiyon ve tıkanıklıklara bağlı üriner rahatsızlık yaşamaktadırlar. Mevcut üriner rahatsızlığının tedavisi sürecini desteklemenin yanı sıra gelecekte oluşabilecek sorunların önlenmesi adına bazı uzman veteriner hekimler tarafından ömür boyu kullanılması tavsiye edilmektedir.

Urinary Kedi Maması Tavsiye

Gerek medikal veteriner serilerinin gerekse normal kedi mamaları serilerinde oldukça fazla çeşidi bulunan urinary kedi mamalarının üretim amacı mantık olarak aynı olsa da, içerik kalitesi kullanılan diğer yardımcı ek besinler sebebi ile mama markaları bir takım farklılıklar bulunmaktadır. Üriner sisteminde sorun yaşayan kedi için kedi sahipleri olan sizler yada biz karar vermemeliyiz. Bu ileride hayatlarını tehdit edebilecek bir konu olduğundan kendi hekiminize yada Patizenya Online Pet Shop bünyesinde çalışmakta olan veteriner hekim arkadaşlarımızdan kedi maması tavsiyesi alabilirsiniz.

Urinary Kedi Maması Fiyatları

Ürünün hem veteriner serisi hem de normal serisi olduğundan belli bir fiyat aralığı belirtmek oldukça zor olmaktadır. Ülkemizde artık FELİCİA YADA REFLEX gibi yerli üreticilerde urinary care kedi maması üretmektedirler. Aynı zamanda ithal markalar olan HAPPYCAT, BREKKİES, SANABELLE gibi markalar bulunmakla beraber kedi idrar yolu destekleyen kedi ödül mamaları ve kedi vitaminleri bulunmaktadır.

Urinary Kedi Maması Faydaları

Hayvan sahibi olmak büyük sorumluluk gerektiren bir durum olduğundan evcil hayvanların sağlık durumu yine hayvan sahipleri sorumluluğundadır. Bilinçli her kedi sahibi rutin kontroller dışında evcil hayvanını veterinere götürmek istemez, kedinizin üriner sağlık sorunu olmasa dahi bu hiç olmayacağı anlamına gelmez ek olarak urinary care kedi maması kullanılmasının da bir zararı olmayacağından olası bir idrar yolu probleminin önüne geçilmiş olacaktır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Urinary Kedi Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?