15 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Tavuklu Köpek Maması

Leziz ve yüksek besin bileşenli köpek maması denildiğinde akla ilk gelen kuru köpek mamalarından biride şüphesiz tavuklu köpek mamalarıdır. Doğal Kondroitin ve Glikozamin kaynağı olan tavuk eti aynı zamanda evcil dostumuzun güçlü eklem ve bağ dokularına sahip olmasını destekleyecektir. Sitemiz üzerinden %100 güvenli uygun köpek mamalarını bulabilirsiniz. Bizleri İnstagram sayfamız Patizenya Online Pet Shop üzerinden takip edebilir çekilişlere katılabilir ve indirim fırsatlarından haberdar olabilirsiniz.

Tavuklu Köpek Maması Tarifi

İnsanlar gerek ekonomik fiyatı oluşu gerekse kolay ulaşılması sebebi ile kırmızı ete oranla çok daha uygun maliyetli olduğundan evlerinde tavuklu köpek maması yapımı için tarif aramaktadırlar. Forum ve sitelerde çeşitli tarif olmasına karşın en doğru köpek maması seçimi yapabilmek adına profesyonel köpek mamalarını tercih etmenizde yarar vardır. Bunun sebebi köpek beslemesi oldukça karmaşık ve mama türüne göre özel formüller gerektiren bu bağlamda üretilen pet besin ürünleridir.

Tavuklu Köpek Maması Zararlı Mı?

Bu soruya zararlı yada zararsız adı altında net cevap vermek yerine bilim ışığında cevap aramak en doğru tercih olacaktır. Tavuk etine karşı deri hassasiyeti olan bir köpeğe bu durumu bildiğimiz halde tavuk etli köpek maması verdiğimizde sonrasında deri problemleri tüy dökümü sorunu yaşadığımızda suçu mamaya yüklemek doğru olmayacaktır. Yada tavuğa karşı hassasiyeti olmayan ve özellikle ileri yaşlı bir köpeğe kırmızı et içerikli köpek maması vermek yerine daha hafif ve kolay sindirilen tavuklu kuru mama vermek yanlış bir seçim olmayacaktır.

Tavuklu Köpek Maması Tüy Döker Mi?

Her köpek maması markasında böyle bir sorun olmamakla beraber burada ki kilit rol mama üretiminde kullanılan tavuk etinin kalitesi ve tavuğun cinsi ayrıca tavuk üretim tesislerinde tavuğun hangi şartlar altında üretildiği ve tavuğun hangi yemle beslenildiğine kadar inanılmaz detay içeren bir konu olduğundan cevabımız bazı mamalar için evet tüy dökebilir fakat bazı mamalar için tüy dökmez aksine eklemleri için çok faydalı olur diyebiliriz.

Tavuklu Köpek Maması Faydaları

Az bilinen bilimsel bir gerçeği siz değerli pet sahipleri ile paylaşmak isteriz. Tavuk etli köpek mamaları kuzu etli köpek mamaları kadar tercih edilmese de özellikle yurt dışında eklem ve kıkırdak dokusu rahatsızlığı yaşayan yada zayıf bağ dokusu problemi olan köpeklere tavuklu köpek mamaları tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi tavuk etinde doğal olarak çok yüksek oranda MSM ve Glikozamin bulunmasıdır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Tavuklu Köpek Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?