35 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Tavuklu Kedi Maması

Kedilerin beslenmesinde herhangi bir bozulma yada bayatlama kedilerin ciddi sağlık sorunları ile karşı karşıya kalmasına neden olmaktadır. Kuru mamalar en iyi şartlarda saklandığında ve muhafaza edildiğinde risk olarak en düşük besin kaynağı olmaktadırlar. Günümüzde insanlar kedilerini artık profesyonel kedi mamaları ile beslemek istemektedirler. Bunun sebebi bir kedinin olmazsa olmaz 26 temel amino asit alması gerektiğidir. Aynı biz insanlarda olduğu gibi kedilerde bazı amino asitleri kendi kendilerine üretebilirler. Fakat üretemedikleri amino asit, vitamin ve mineralleri kedi kuru mamasına ilave kedi ek besinleri ile mama üreticileri telafi etmekte bu sebeple pati dostlarına değer veren kedi sahipleri kedi kuru mamalarını yada konserve yaş mamalarını tercih etmektedirler. Bir çok çeşit ve aromada bulunan kedi mamaları arasında en fazla tercih edilen tavuklu kedi mamaları özellikle yavru kediler tarafından çok aromatik bulunmakta ileri yaşta ki kedilerin zayıflayan eklemleri için yüksek oranda içeriğinde doğal bulunan Glikozamin desteği sunmaktadır. Dilerseniz Patizenya Online Pet shop üzerinden ücretsiz hızlı kargo ile kedi maması sipariş verebilir avantajlı fiyatlarımızdan faydalanabilirsiniz.

Tavuklu Kedi Maması Tüy Döker mi?

Her kedinin bünyesi diğerine göre farklılık göstermektedir. Eğer kediniz beyaz ete karşı yada tavuğun içeriğinde bulunan bir başka maddeye karşı alerjen reaksiyon gösteriyorsa bu deri ve tüy yapısını bozabilir ve tüy dökümüne neden olabilir. Fakat bir başka kedide böyle bir sorun olmayabilir. Bir başka detay ise her mama markasının ürettiği tavuklu kedi mamalarının aynı kalitede olmayacağı eğer N&D, Felicia, Pro Plan, Royal Canin, Acana, Orijen, Happy Cat yada Reflex Plus gibi yüksek kaliteli kedi mamaları kullanmayı tercih ederseniz içeriğinde ki kullanılan hayvansal ürünler tavuk etinin kaliteli ve yüksek besinli bölümlerini kapsayacağından böyle bir sorunla karşılaşma şansınız oldukça az olacaktır.

Tavuklu Yetişkin Kedi Maması

Kedi sahipleri kedilerinin tavuk içeriğine karşı herhangi olumsuz anlamda reaksiyon göstermemesi durumunda kolay kolay tavuklu kedi mamasından vazgeçmeyecektir. Çünkü kediler tavuk etini çok severler ve aynı oranda aromatik bulurlar. Yetişkin kediler için eksiksiz bir beslenme piramidi oluşturmak çok önemlidir. Yetişkin tavuklu kedi maması tüketecek kedilerin kullanacakları mamalar uluslar arası düzeyde süper Premium veya High Premium sertifikalarına sahip üreticilerin ürettiği kedi mamaları olmalıdır.

Tavuklu Yavru Kedi Maması

Yavru kediler için üretilen mamaların nerdeyse %90 kadarı içeriğinde tavuk eti kullanmaktadır. Bunun sebebi ise anne sütünden yeni ayrılan kedilerin oldukça yüksek protein oranına sahip güçlü bir besin kaynağıyla beslenmeleri gerekmektedir. Bu dönemlerde oldukça hassas ve her tat ve aromaya karşı sempati duymayan kedileri için hayvan beslenme uzmanları ve veterinerler en iyi seçeneğin tavuk et içerikli kedi mamaları olduğunu düşünmektedirler.

Tavuklu Kedi Maması Fiyatları

İnsanlar tavuk içerikli kedi mamalarının kırmızı et içerikli kedi mamalarına kıyasla daha ulaşılabilir ve uygun fiyatlı kedi mamaları olduğunu düşünmektedirler. Besin değeri olarak ciddi anlamda yüksek ve kaliteli amino asit ve protein zincirine sahip olan tavuklu kedi mamaları ilave kedi ek besin ürünlerine göre fiyatta değişiklik gösterebilmektedir. Örnek vermek gerekirse normal besin destek ürünü kullanılmayan bir mamanın fiyatıyla ilave ek olarak omega 3 ve taurin barındıran kedi mamasının fiyatı farklı olmaktadır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Tavuklu Kedi Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?