18 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Somonlu Köpek Maması

Balık eti içerikli köpek mamalarından biri olan somonlu köpek mamaları en az kırmızı et kadar yüksek oranda protein içermesinin yanında daha kolay sindirilen ve yüksek oranda Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri bulunduran köpek mama çeşitlerinden biri olarak gözümüze çarpmaktadır. Köpek sahipleri evcil dostlarının sağlıklı deriye sahip olmasını ve sağlıklı tüy yapısına sahip olmasını isterler. Yapılan bilimsel araştırmalara dayanarak Omega 3 deri ve tüy sağlığı üzerinde mucize etkileri olduğu kanıtlanmış ve köpek sahipleri gözle şahit oldukları bu durum karşısında kuzulu köpek mamaları kadar somonlu köpek mamalarını da evcil dostlarının beslenme programına dahil etmiştir.

Somonlu Köpek Maması Faydaları

Köpeklerin doğası gereği zengin içerikli hayvansal ürünler içeren yüksek besin değerlerine sahip protein oranı yüksek kuru köpek mamaları ile beslenmesi gerekmektedir. Fakat bazı köpeklerin örnek kuzu etli köpek mamaları yada domuz etli köpek mamasına karşı deri ve sindirim hassasiyeti olabilmektedir. Tamda bu noktada en az kırmızı et ve tavuk etli köpek maması kadar zengin içeriğe sahip neredeyse aynı oranda protein oranına sahip somonlu köpek mamaları sindirim sistemini yormadığı gibi içeriğinde olan yüksek Omega 3 sayesinde mükemmel cilt ve deri oluşumuna destek veriyor aynı zamanda köpeklerde sık sık karşı karşıya kalınan köpek kokusunu engellemede köpek sahiplerine yardımcı olmaktadır.

Somonlu Köpek Maması Tavsiye

Bilindiği üzere omega 3 yağ asitleri serbest şekilde dolaşan soğuk deniz balıklarında bulunur. Bu bağlamda somonlu köpek maması tercih eden köpek sahiplerinin Norveç somonu yada diğer İskandinav ülkelerinin serbest sularında gezen somon balıklarını kullanan kuru köpek maması ve konserve köpek maması üreticilerinin ürünlerini tercih etmek istemektedirler. En doğru tavsiye sosyal platformlarda ve forumlarda ki pet sahipleri yorumları olacağı gibi tercih edeceğiniz somonlu köpek maması markasının analiz ve içerik bilgisi kısımlarını incelemeniz olacaktır.

Somonlu Köpek Maması 15 kg

Dermatolojik müthiş faydaları sebebi ile artık orta ırk yetişkin köpek mamaları ve büyük ırk köpek mamalarında da somon içerikli kuru mamalar tercih edilmektedir. Günlük tüketim miktarı küçük ırk köpeklerden fazla olan büyük Patili dostlarımız için en doğru tercih ekonomik fiyatlı köpek mamaları olacaktır. Omega 3 ve balık proteinin eşsiz faydalanmak isteyen köpek sahipleri 15 kg somonlu köpek mamalarını tercih etmektedirler.

Somonlu Köpek Maması Fiyatları

Balık içerikli köpek mamalarında fiyatı belirleyen unsurların ilk sırasında genelde mama üretiminde kullanılan balık etinin hangi balık türüne ait olduğudur oldukça yağlı ve yüksek protein oranına sahip Omega 3 yönünden zengin somonlu köpek mamaları içeriğinde kullanılan köpek ek besinleri ve diğer tamamlayıcı vitamin ve minerallerin yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir. Dilerseniz www.patizenya.com üzerinden yüksek besin ve Omega 3 oranına sahip balıklı köpek maması üretimi yapan Brit, N&D, Acana, Advance, Pro Plan, İnstinct veya Dr.Clauder's ithal köpek mamaların yanı sıra yerli üretim olan Reflex, Reflex Plus, Felicia yada Spectrum Kuru köpek mamalarını tercih edebilirsiniz.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Somonlu Köpek Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?