Royal Canin Fit 32 Kedi Maması 15 Kg

689.90 599.90

Telefonla Sipariş

Royal Canin Fit 32 Kedi Maması 15 kg

Royal canin kedi maması, yetişkin yaş evresinde ihtiyaç duyduğu tüm besinleri tam olarak karşılayabilecek şekilde hazırlanmış kuru mamadır. Royal canin kedi maması, üriner sistemi destekleyen ve optimum kilo kontrolü sağlayan formüle sahiptir. Fit 32 kedi maması, besleyiciliğinin yanı sıra kedinizin reddedemeyeceği eşsiz lezzette bir mamadır.

Kedi Maması Nasıl Olmalı? Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

İyi bir kedi maması seçmek için göz önünde bulundurulması gereken bir kaç önemli kriter vardır. Herkes kedi maması tavsiye edebilir, ancak siz yine de veteriner hekiminizin mama tavsiyesine kulak vermelisiniz. İmkanlarınız dahilinde, en ucuz mamayı almak yerine veteriner hekiminizin tavsiye ettiği mama markaları içerisinden sizin için en uygun olanını seçmelisiniz. Kediler lezzet konusunda çok seçicidir. Alışkın olduğu mama dışında, farklı bir kedi mamasını reddedebilir. Bu nedenle yavru kedi maması seçerken, ilk seçiminizde çok titiz davranmalısınız. Çünkü ileri yaşlarda da aynı lezzete uygun olması için, aynı markanın yetişkin kedi maması ile devam etmeniz gerekebilir. Her yaş evresinde kedinin beslenme ihtiyacı farklıdır. Bu yaş evrelerine uygun besleyici niteliği olan kedi maması seçilmelidir. Kedinizin yavru dönemindeki ihtiyaçları çok daha fazladır. Yetişkin ve yaşlı dönemlerindeki ihtiyaçları da farklıdır. Piyasada ticari amaçla üretilmiş pek çok kedi maması bulunmaktadır. Seçim yapmakta çok zorlanabilirsiniz. İçeriğinin mükemmel olduğu iddia edilen pek çok kedi maması içerisinden seçim yaparken çok zorlanabilirsiniz. Tavsiyemiz mama seçiminizi yaptıktan sonra kedinizi bir süre gözlemlemeniz olacaktır.

Doğru kedi maması ise kedinizdeki değişimi kolayca gözlemleyebilirsiniz. İzlemeniz gereken önemli kriterler ise şöyledir;

– Bunlardan biri dışkı miktarıdır. Eğer kedinizin dışkı miktarında artış oldu ise, seçtiğiniz kedi maması yanlış demektir. Bu durum mamanın posa miktarının fazla olduğunu ve kedinizin sindirip yaralandığı besin miktarının az olduğunun göstergesidir.
– İçtiği su miktarı da önemli bir kriterdir. Eğer kedinizin içtiği su miktarı arttı ise seçilen mama kediniz için iyi bir mama değildir. Bu durum mamanın tuz miktarının yüksek olduğu anlamına gelir. Uzun süreçte kediniz böbrek sorunu yaşayabilir.
– Kilo artışı da kolayca gözlemleyebileceğiniz önemli bir kriterdir. Kilosunda artış oldu ise bu gözle görülen yağlanma dengesiz beslenmenin işareti olabilir. Mamanın içeriğinin kalori yani yağ bakımından orantısız olduğu anlamına gelir. İdeal bir kedi mamasında protein, karbonhidrat ve yağ oranı dengelenmiş olmalıdır ve optimal kilo korunmalıdır. Fazla yağlanma pek çok sağlık sorununa sebep olabilir.
– Kolayca gözlemleyebileceğiniz önemli bir kriterde kedinizin tüyleridir. Eğer tüylerde matlaşma, dağınık bir görünüm söz konusu ise bu mamanın kediniz için doğru mama olmadığını gösterir.
– Tüm bunların yanı sıra mama seçerken dikkat etmeniz gereken önemli bir konuda kedinizin kısırlaştırılmış olup olmamasıdır. Eğer kediniz kısırlaştırılmış ise seçeceğiniz mama farklı olmalıdır. Çünkü kısırlaştırılan kedilerde hormonal faliyetler azalır. Buna bağlı olarak enerji ihtiyacı da daha azdır. Yanı sıra kısırlaştırılmış kedilerde hareketsizlik ve yağlanma söz konusudur. Değişen tüm ihtiyaçları gözetilerek kısırlaştırılmış kediler için uygun bir mama seçilmelidir. Bu amaçla, Royal canin kısırlaştırılmış kedi maması vermenizi tavsiye ederiz.

Royal Canin Kedi Mamasının Özellikleri

* Royal Canin Fit 32 kedi maması 1 yaş üzeri yetişkin kediler için, kedinizin sağlığını desteklemek ve sürdürmek için ihtiyaç duyduğu besinsel desteği sağlamak için özel olarak formüle edilmiş kuru mamadır.
* Kedinizin sağlıklı bir yetişkinlik süreci geçirmesi için yüksek kaliteli beslenmeye ihtiyacı vardır. Bu nedenle Royal Canin kedi maması yetişkin kedinizin sağlığını desteklemek ve korumak için doğru seviyede yararlı besinler içeren optimal bir besin içeriğine sahiptir.
* Yetişkin kedilerin üriner sisteminin korunmasına yardımcı olmak için uygun seviyelerde orantılı mineraller içerir.
* Royal Canin kedi maması, içeriğinde bulunan lifler sayesinde kedinizin midesinde birikebilecek tüy yumaklarının oluşmasını önlemeye ve atılmasını kolaylaştırmaya yardımcı kuru kedi mamasıdır.
* Kedi mamasının kalori miktarı doğru seviyede ayarlanmıştır, yetişkin kedilerin ideal kiloda kalmalarına yardımcı olur.
* Royal Canin kedi mamasının taneleri özel tasarlanmış şekli ile kedinizin diş sağlığının korunmasına yardımcıdır.
* Kolay çiğnenebilen mama taneleri kedinizin mamayı iyi sindirmesine ve mamadan iyi faydalanmasına yardımcı olur.

Royal Canin Fit 32 Mamanın İçeriği;
Kurutulmuş kümes hayvanları proteinleri, pirinç, buğday, hayvansal yağlar, mısır, bitkisel lifler, buğday unu, hidrolize hayvansal proteinler, bitkisel protein izolat, mısır gluten, mayalar ve ilgili parçalar, pancar küspesi, soya yağı, balık yağı, fsilyum kabuğu ve tohumları, mineraller, hidrolize maya (MOS kaynağı), kadife çiçeği özü (lutein kaynağı).

Royal Canin Mamanın Analizi;
Protein % 32,00, yağ % 15,00, kül % 7,20, diyetsel lif % 4,60, vitamin A 13.000 IU, vitamin D3 700 IU, vitamin E1 32 mg, vitamin E2 3,2 mg, vitamin E4 10 mg, vitamin E5 42 mg, vitamin E6 126 mg, vitamin E8 0,08 mg.

Kedi Beslenme Tablosu;

Kedinin Ağırlığı (kg)
3 kg
4 kg
5 kg
6 kg
İdeal Ağırlık
44 gr
54 gr
63 gr
72 gr
Kilolu
35 gr
43 gr
51 gr
58 gr

* Royal Canin kuru kedi maması paketini nemsiz, serin, böcek ve haşereden uzak bir yerde ve ağzı kapalı olarak saklayınız.
* Günlük verilecek miktarın birkaç öğüne bölünmesi tavsiye edilir.
* Kuru kedi mamasının yanında daima taze içme suyu bulundurunuz.
* Başka bir kedi maması kullanıyorsanız, Royal Canin Fit 32 kedi maması kullanmaya başlarken kademeli geçiş yapınız.

Marka

Royal Canin

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Royal Canin Fit 32 Kedi Maması 15 Kg” için yorum yapan ilk kişi siz olun

Q & A

There are no questions yet

Ask a question

Your question will be answered by a store representative or other customers.

Thank you for the question!

Mail

Your question has been received and will be answered soon. Please do not submit the same question again.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Add an answer

Thank you for the answer!

Mail

Your answer has been received and will be published soon. Please do not submit the same answer again.

Error

Warning

An error occurred when saving your question. Please report it to the website administrator. Additional information:

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Royal Canin Fit 32 Kedi Maması 15 Kg
Hakkında bilgi almak ister misiniz?