Gösterilen sonuç sayısı: 3


Renkli Kedi Maması

İçerik olarak genelde kanatlı kümes hayvan eti kullanılmasının yanında tamamen yenilebilir insan gıdasında dahi kullanılan gıda boyaları ile mama tanecikleri renklendirilmekte ve pati dostlarımız için daha cazip ilgi çekici duruma getirilmektedir. Renkli taneli kedi mamalarında zararsız gıda boyası kullanıldığından buda mamaya ilave tat ve lezzet kattığından bazı kedi severler tarafından sıklıkla kullanılan kuru mama haline gelmektedir.

Renkli Kedi Maması Zararlı Mı?

Bu soruya cevabımız net olarak hayır sebebine gelince sanılanın aksine renklendirme amaçlı kullanılan boyalar yenilebilir gıda boyaları olduğundan en ufak zararı bulunmamaktadır. Bazı kedi sahipleri renkli kedi mamalarını sebzeli kedi maması olarak düşünmektedir. Bu bilgi kısmen doğru kısmen yanlıştır. Mama içeriğinde evet sebze bulunabilir ama taneciklere renk veren gıda boyalarıdır.

Renkli Kedi Maması 15 KG

Sokaklarda ve ormanlarda ki kimsesiz kedileri unutmayan hayvan severler ekonomik ve büyük boy paket olması sebebi ile genelde 15 kg kedi maması tercih etmektedirler. Mama paketi büyük olacağından ağzının hava almadığından ve saklandığı ortamın kuru ve serin olduğundan emin olmalısınız.

Hangi Marka Renkli Kedi Maması Tercih Etmeliyim

Yerli bir marka olan ENJOY kedi mamasının Premium segmentinde Enjoy Multicolor 15 kg veya daha ufak paketlerde kedi maması çeşitleri bulunmakla beraber diğer yerli bir marka olan JUNGLE kedi mamaları fiyat olarak cazip olmalarıyla dikkat çekmektedirler. İthal olan ve sıklıkla tercih edilen N&D, Acana, Brit, Royal Canin, Pro Plan, Advance ve Bosch gibi mamalarında renkli tanecikli mamaları bulunmaktadır.

Renkli Kedi Maması Nasıl Yapılır

Yenilebilir gıda boyları ile kısmen insanlar tarafından yapılan renkli taneli kedi mamalarının yapımını hayvan beslenme uzmanları önermemektedirler. Bunun nedeni ise her çeşit gıda boyasının hayvan yemlerinde kullanılamayacağı gibi insanların gerekli formülü tutturamayacağından dolayı fazla kalorili mama yada gereğinden daha tatlı aromalı kedi maması haline getirmeleri yüzünden sonuç olarak bu mamayı kediler tüketmek istemeyecek yada tüketirlerse bile çeşitli sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalacaklardır.

Renkli Kedi Maması Fiyatları

Diğer mamalardan farksız olarak renkli tanecikli kedi mamaları da kullanılan hayvansal etin yüzdesel değerine ek olarak hayvansal etin kalitesi ve diğer mamaya ilave kedi ek besin ürünleri olmaktadır. Biz Patizenya Online pet shop ailesi olarak geniş ürün seçeneklerimiz ile her bütçeye hitaben envanterimizde kedi mamalarını bulunduruyor ve siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Renkli Kedi Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?