Gösterilen sonuç sayısı: 12


Özel Irk Kedi Maması

Bazı ırk kedilerin kendilerine has beslenme piramidi olmalıdır. Ortak bir familyaya mensup olsalar bile kediler insan hayatında 9.000-11.000 bin yıldır bulunmakta ve çok farklı cins türü ile karşımıza çıkmaktadırlar. Evcil hayvanların sahip olduğu bazı genetik hastalıklar yada yatkın olduğu hastalıkları ortadan kaldırmak veya minimize etmek için özel ırk kedi mamalarının önemi tüm dünya tarafından anlaşılmakta ve bu görüş olumlu karşılanmaktadır. Ülkemizde kedi sahiplerinin yakından tanıdığı marka olan ROYAL CANİN ırklara özek geliştirdiği özel formüller sayesinde bu konuda öncü olmuştur. Gelişen ve ilerleyen ARGE çalışmaları sayesinde diğer mama üretimi yapan firmalarda ırklara özel mamalar piyasaya sürmeye başlamıştır.

Özel Irk Kedi Maması Faydaları

Örneklerle açıklamak gerekirse siyam kedileri sinir sistemi ve eklem rahatsızlıklarına daha yatkın kedi ırklarıdır. Bu sebeple OMEGA 3 yönünden zengin ve kıkırdak eklem dokusunu destekleyici kedi ek besin ürünleri kullanılmasında yarar olabilir. Bir başka kedi cinsi olan İRAN kedileri genelde diş ve diş eti rahatsızlıklarına yatkındır. Ağız kokusunu önleme tartarları yok etmek ve sağlıklı diş ve diş etlerine sahip olmaları için oral care kedi maması tavsiye edilmektedir.

Özel Irk Kedi Maması Fiyatları

Cins kedi sahipleri kedileri için faydalı olan en kaliteli kedi mamasını almak isterler. Fakat özel ırk kedi mamaları diğer kedi mamalarına oranla üzerinde daha hassas çalışılan ve çok detaylı işlemlerden geçen zor elde edilen bir formüle sahip olduğundan fiyat olarak biraz yüksek olabilmektedir. Ülkemizde üretilen yerli kedi maması üreticileri de bu alanda çalışmalar yapmaya başlamış ve avantajlı uygun fiyatlı özele ırk kedi mamalarını pati severlerin beğenisine sunmaya başlamıştır.

Özel Irk Kedi Maması Çeşitleri

Irka özel üretilen kedi mamaları aroma bakımından yine diğer kedi mamalarında olduğu gibi kuzulu, tavuklu, balıklı yada hindi etli olabilir. Sitemiz üzerinden %100 orijinal ve faturalı kedi mamaları hakkında fikir sahibi olabilir blog sayfamızı ziyaret edebilirisiniz. Eğer sizde Scottish Fold, British Shorthair, Siyam, Maine Coon yada chinchilla sahibi iseniz özel ırk kedi mamalarını tercih edebilirsiniz.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Özel Irk Kedi Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?