49 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Orta Irk Köpek Maması

Tanecik boyutlarının ideal olması kilo aralıkları 20-30 kg aralığında değişen pati dostlarımız için aynı zamanda dişlerinde oluşan tartarlar dan kurtulmaları için orta ırk köpekler için özel üretilen köpek mamalarıdır. Orta ırk bir köpeğin çenesi dişleri küçük ırk köpeklerden daha büyük ve geniş olacağından ufak taneli mamalar verilmesi çiğnenmeden yutmasında yada dişlerinin aralarına sıkışabilir diş çürümesi ve tartar oluşumuna zemin hazırlayabilir.

Orta Irk Yavru Köpek Maması

Evrimsel açıdan insanlardan tamamen farklı olan Patili dostlarımızı ev yemekleri ile beslemek doğru olmayacaktır. Günlük alması gereken besin değerlerinde eksiklik olması durumunda gerek psikolojik gerekse fizyolojik sorunlar belirmeye başlayacaktır. Orta ırk yavru köpek mamaları onların günlük alması gereken besinsel ihtiyaçları karşılayacak ve bunun yanında ideal mama tanecikleriyle de zorlanmadan kuru mamayı tüketmelerini sağlayacaktır.

Orta Irk Yetişkin Köpek Maması

Dev ırkların mama taneleri oldukça büyük geniş ve sert yapıda olurlar. Küçük ırk köpeklerin ise oldukça ufak taneli ve yumuşak formda olurlar. Eğer dev ırkların beslendiği mamalardan 20-30 kg aralığında ki orta ırk bir köpeğe verecek olursak mamayı tüketirken çok zorlanacak ve zamanla mamaya karşı isteksiz duruma gelecektir yada küçük ırklar için üretilen kuru mamayı onlara sunarsak mama yumuşak ve ufak taneli olacağından diş diplerine yapışabilir diş aralarında kalıntılar kalabilir ve ilerleyen zamanlarda diş ve diş eti sorunları görülmeye başlayacaktır. Bundan dolayı en doğu tercih orta ırk yetişkin köpeğimiz için orta ırk yetişkin köpek maması kullanmamız gerektiğidir.

Orta Irk Köpek Maması Markaları

Sitemiz üzerinden uygun fiyatlı taze köpek mamaları markalarına ulaşabilir, aklınıza takılan sorularda çekinmeden bizi arayabilir yada mail atabilirsiniz. Sitemiz üzerinden, bizi arayarak yada canlı Whatsapp hattı üzerinden Orijen, ND, Advance, ND, Pro Plan ve Royal Canin ürün markaları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Orta Irk Köpek Maması Avantajları

Köpeğinizin günlük alması gereken besinsel ihtiyaçları tam ve eksiksiz almasının yanı sıra gereğinden fazla protein yüklemesi yapılmayacağından evcil dostunuzun yorulmamış bir bağırsak mideye sahip olmasının yanı sıra kırabileceği ve parçalama güdülerini aktif kullanabileceği bir mama çeşidi olmasıyla göze çarpmaktadır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Orta Irk Köpek Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?