Gösterilen sonuç sayısı: 9


Diyet ve Light Kedi Maması

Biz insanlar da olduğu gibi kedilerde de gereğinden fazla kalori ve besin sağlıklarının bozulmasına obeziteye ve çeşitli sağlık sorunlarına sebep olmaktadır. Bundan dolayı içeri dikkatlice formüle edilmiş kalorisi düşük light kedi mamaları tercih edilmelidir. Diğer mamaların aksine dengeli besin maddeleri ihtiva ettiğinden kilo kontrolü sorunu yaşamayacak ve buna bağlı sağlık sorunları yüzünden sık sık veteriner hekiminizi ziyaret etmek zorunda kalmayacaksınız. Daha az hareket eden veya yaşlı bir kedi sahibi iseniz light kedi maması tercih etmeniz gerekmektedir. Kilo fazlası olan kediniz için veteriner hekiminizin önerisi ile kaliteli ve sağlıklı diyet light kedi mamalarını tercih edebilirsiniz.

Light Kedi Maması Çeşitleri

Light kedi mamaları çeşitleri diğer kedi mamalarına nazaran daha fazla lif barındırdığından yağ yakımına direk etki etmesinin yanı sıra dengeli protein ve karbonhidrat barındırdığından etkili kilo kontrolü sağlamaktadır. Genel olarak light kedi mamaları dengeli düşük yağ oranlı mamalar ürettiğinden üretici firmalar benzer formüller kullanmaktadırlar. Sizin sağlıklı tercih yapabilmeniz açısından değerlendirmeniz gereken kriterler arasında uygun fiyatlı olması, sağlıklı olması, ekonomik olması ve her şeyden önce kedinizin severek tüketmesi gelmektedir. Sindirim ve ürüner sisteminde sorun yaşayan veya hassasiyet olan pati dostlarınız için light kedi mamaları hem sağlıklı hem düşük kalorili hem de yüksek sindirilebilir sahip olmaktadırlar.

En İyi Diyet Kedi Maması

En iyi light kedi maması sağlıklı düşük kalori ve yağ içeren yüksek aroma oranına sahip severek tüketeceği mamalardır. Bu Kriterleri karşılayan mamayı tespit ettikten sonra sırada kedimizin kuzulu, dana etli, ördekli, somonlu vb gibi hangi damak tadına daha yatkın olduğunu tespit etmektir. Unutmayın light kedi mamaları dengeli optimum düzeyde komple besin ihtiyaçlarını karşılamalı ve bunu yaparken asgari düzeyde yağ ve dengeli protein oranı barındırmak zorundadır.

Light ve Diyet Kedi Maması Fiyatları

Light kedi maması fiyatlarını belirleyen çeşitli kriterler vardır bunlar içerdiği hammaddeler vitamin ve minerallere ek olarak diğer ek besinlerdir. Bazı light kedi mamaları rakiplerine nazaran ortalama aynı protein oranı sunarken buna ek olarak daha yüksek lif vitamin mineral desteği sunarak daha kaliteli ve avantajlı hale gelmektedir. Burada kilit nokta sadece protein ve yağ oranlarına bakarak karar vermemek olacaktır. İçerdiği glikozamin miktarı kullanılan yağın kalitesi kullanılan proteinin kalitesi ve içeriği hangi hayvan etinden ve o hayvan etinin hangi bölgelerinden üretildiği gibi detay bilgiler önem arz etmektedir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Light Kedi Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?