26 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Kuru Köpek Maması

Kullanım olarak çok rahat ve pratik olan köpek kuru mamalarının kimse ilk üretiliş amacını bilmez kuru köpek mamaları ilk olarak zaman tasarrufu ve daha pratik olması açısından Amerika Birleşik Devletleri ordusu daha sonra Almanya ordusu tarafından kullanılmış zamanla diğer ülke askeri birlikleri tarafından kullanılmaya başlanılmıştır. Ardından evcil hayvan sahipleri tarafından oldukça pratik olduğunun farkına varılmış şuan günümüzde tonlarca kuru maması tüketimi yapılmaktadır.

Kuru Köpek Maması Bozulur mu

Günümüzde üretilen kuru köpek mamaları güvenli ambalajlarda ve içeriğinde bulunan köpeklere zararı bulunmayan yüksek koruyucu maddeler sayesinde tazeliklerini korumakta ve bozulmamaktadır. Burada ki önemli püf nokta kuru mamanın serin rutubetten uzak güneş almayan bir bölgede saklanması gerektiğidir. Bir diğer ek bilgi ise paket ağzı açılan kuru köpek mamalarının ağzının tekrar hava almayacak şekilde kapatılması ve içine biriken havanın tahliye edilmesi gerektiğidir.

Kuru Köpek Maması Ne Kadar Verilmelidir?

Üretimi yapılan kuru köpek mamalarının içerik yoğunluğu tahıllı yada az tahıllı kuru köpek mamaları olması gibi faktörler mamanın günlük verilmesi gereken gramaj miktarını belirlemektedir. Buna ek olarak evde yaşayan sadece tuvalet ihtiyaçları için sabah ve akşam 1 saat gezinti yapan bir köpek ile arama kurtarma köpeği yada spor yapan bir köpeğin kuru mama ölçeği aynı olamayacaktır. Köpeklerin günlük mama gramajları aktiflik ve hareketlilik durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kuru Köpek Maması Fiyatları

İlk üretiliş amacı tamamen askeri amaçlı eğitilen köpeklerin beslenme ihtiyacını karşılamak olan köpek mamaları günümüzde evcil köpek sahiplerinin neredeyse tamamı tarafından kullanılmaktadır. Talebin oldukça yoğun olduğu bu pazarda üreticiler her bütçeye hitap edebilecek çok çeşitli köpek mamaları üretmeye başlamışlardır. Patizenya online pet shop yerli yada ithal onlarca markanın ürünlerini siz değerli müşterileri için depolarında bulundurmakta ve iyi şartlarda muhafaza etmektedir.

Kuru Köpek Maması Nasıl Yapılır

Et ve et türevleri gereksiz yağlar ve artıklardan arındırıldıktan sonra son derece geniş devasa kazanlarda akıcı bir kıvama gelinceye kadar çok yüksek ısıda pişirilir. Ardından diğer köpek ek besin ürünleri yada ek köpek vitaminleri köpek mamasının formülüne göre eklenir. Ardından bu işlemler için özel üretilmiş kesim bıçaklarına sahip kalıp çıkarma makinalarında kuru köpek maması görünümüne sahip olurlar.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Kuru Köpek Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?