31 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Küçük Irk Köpek Maması

Büyük ve dev ırklara kıyasla oldukça farklı ihtiyaç ve talepleri olan ufak dostlarımız için rahatça parçalayabilecekleri tanecik boyutlarında ve günlük alması gereken besin maddelerini eksiksiz alması için özel olarak formüle edilmiş köpek mamalarıdır. Pati sahiplerinin unutmaması gereken detay ise minik dostlarının çeneleri yada sindirim sistemleri büyük ve dev ırk köpekler kadar güçlü olamayacağıdır. Onlar için küçük ırk köpek maması tercih etmeniz genel sağlıkları açısından da önemli bir durumdur.

Küçük Irk Köpek Maması Tavsiye

Minik dostlarımızın metabolizma hızları büyük dostlarına nazaran daha hızlı çalışmakla beraber çok daha hassas bir yapıdadır. Bundan dolayı mama seçimi yaparken veteriner hekimlerinizin önerileri doğrultusunda gerekli sertifikalara sahip kaliteli küçük ırk köpek mamaları tercih etmeniz gerekmektedir. Sitemiz üzerinden Proplan, Royal canin, N&D, Acana, Brit yada Profine gibi markaların süper Premium mamalarını inceleyebilir analiz değerlerine bakabilir ve karar verebilirsiniz.

Küçük Irk Köpek Maması Çeşitleri

Boyut olarak daha ufak olsalar da bazı durumlarda büyük köpeklere oranla mama aroma seçiminde daha seçici yada daha iştahlı olabilen minik dostlarımız için kuzu, dana, tavuk, ördek, tavşan, domuz, geyik eti gibi mama çeşitleri bulunmaktadır. İndirimli köpek mamaları ve fiyat avantajları için bizleri takip edebilirsiniz.

Küçük Irk Köpek Maması Fiyatları

Bildiğiniz gibi küçük ırk köpekler hızlı metabolizmaya sahip olduğundan yedikleri besinleri hızlı sindirerek çabuk acıkırlar bundan dolayı beslenmelerinde yüksek protein içerikli ve tokluk hissi veren doğal bitkisel besin katkıları sunan kaliteli küçük ırk köpek mamaları tercih edilmelidir. Uygun fiyatlı köpek mamaları olduğu gibi içerik olarak çok zengin High Premium köpek mamaları ve süper Premium köpek mamaları bulunmaktadır.

Küçük Irk Köpek Mama Miktarı

Minik dostlarımız boyut ve boy olarak küçük olduğundan ve herhangi bir kilo sorunu yaşamaması için günlük mama gramajına özenle dikkat edilmelidir. Bildiğiniz üzere ufak ırk köpekler porsiyon olarak düşük gramajda fakat yüksek besin değeri ve protein oranına sahip hayvansal içerikli köpek mamaları ile beslenilmelidir. Tahılsız mamalarda yüksek protein ve et içeriği bulunduğundan çok daha fazla zengin besin değerleri ve zengin içeriği olacağından tahıllı mamalara kıyasla daha az gramaj halinde köpeğimize sunulmalıdır. Bizimle irtibata geçebilir yada sitemiz üzerinden ürün içerik ve analiz değerlerini incelebilirsiniz.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Küçük Irk Köpek Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?