15 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Köpek Vitamin ve Ek besinleri

Gelişen evcil hayvan mama sektörü kaliteli mama üretimi yapsalar da, köpeklerin hayatları boyunca dengeli ve tam beslenmeleri için sadece köpek kuru mamaları kullanmak yeterli olmayacaktır. Bazı köpek ırk ve cinslerinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineral değerli farklılık göstermektedir. Günümüzde köpek ek vitamin destekleri tablet veya stick gibi değişik ve lezzetli formlarda olduğu gibi omega 3 gibi köpek ek besinleri köpek ödül mamaları içlerine ilave edilebilmektedir. Pet sahipleri evcil dostlarını dışarıdan gelebilecek mikrop ve virüslerden en etkili koruma yolunun eksiksiz ve tam beslenmenin yanında gerekli olan köpek vitamini ve ek besin ürünlerini tamamlayıcı yem olarak kullanmalarını gerektiğinin farkındadırlar. Pati dostununuz her zaman sağlıklı kalması için www.patizenya.com adresinden köpek vitamini ve ek besinleri kategorisine göz atmayı unutma.

Köpek Vitamini

Gerek kalp sağlığı gerekse hücresel bazda dokuların sağlıklı kalabilmesi için vitamin mineral takviyesi köpekler için hayati önem taşımaktadır. Her gıda türünde olduğu gibi gereğinden fazla ısıya maruz bırakma ve pişirme vitamin ve mineral değerlerinin düşmesine neden olmaktadır. Köpek kuru mamaları üretiminde kullanılacak köpek vitamin ve ek besin ürünlerinin bazıları kuru mama üretiminden sonra mamaya ilave edildiğinden yüksek ısıya maruz kalmayacağından dolayı besin değerleri daha yüksek seviyede korunmaktadır.

Köpek Ek Besinleri

Köpek sağlığı için mantarlar, yumurtalar, keten tohumu çinko ve diğer bütün vitamin guruplarının ayrı ayrı faydaları bulunmaktadır. Köpek kuru mamalarında bazı köpek ek besin oranları ideal oranda bulunsa da bazı vitaminler ve ek besinler çok az miktarda yada eser miktarda bulunmaktadır. Bu sebeple köpek kuru mamasına ilave olarak düzenli köpek ek besinlerini kullanmalı pati dostumuzun eksiksiz ve optimum düzeyde beslenmesine olanak sağlamalıyız.

Köpek Vitamin ve Ek Besin Çeşitleri

Köpek vitaminlerinde çinko, a vitamini, e vitamini ve özellikle yaşlılık döneminde c vitamini çok önemli olmakla beraber köpek ek besinlerinde mastiff gibi yüksek ağırlığa sahip köpekler ve kalça eklem rahatsızlıklarına genetik yatkınlığı bulunan cane corso,german shepherd ve bernese dağ köpeği gibi ırklar için yüksek oranda glikozamin ve msm içerikli köpek ek besinleri tercih edilmektedir. Dilerseniz www.patizenya.com adresi üzerinden köpek vitamin ve ek besinleri alanında uzmanlaşmış olan beaphar,apex,8in1,canvit gibi ithal ürünlerinin yanında yerli olan Bio pet Active ürünlerini inceleyebilir fikir sahibi olabilirsiniz.

Köpek Kas ve Kemik Geliştirici

Köpeklerde boy ve beden gelişimi genelde genetik faktörlere bağlı olmaktadır. Fakat yeterli protein ve amino asit kaynaklarını kuru mamalardan karşılayamayan köpekler diğerlerine nazaran daha zayıf yapıda olurlar. Köpekler için en sağlıklı olanı düzenli spor ve egzersize ek olarak ihtiyaçları doğrultusunda glikozamin, kolajen, b vitamini gurubu gibi kemik kas ve bağ dokusunu güçlendirici köpek ek besin destek ürünlerinden yarar sağlanabilmektedir.

Yavru Köpek Gelişimi için Vitamin

Pati dostlarımızın ideal ırk ve boyutlarında olmaları için eksiksiz beslenmelerini her köpek sahibi istediği gibi köpek sahipleri evcil dostlarının parlak tüyler ve sağlıklı deri yapısı için internet ortamlarında köpek tüy vitamini arayışına girmektedir. Ülkemizde üretilen bio pet active firmasının yanı sıra ithal olan vmp markasının bu alanda önemli vitamin çeşitleri bulunmaktadır.

Köpek Kilo Aldırıcı Vitaminler

Köpeklerin olması gerekenden fazla kiloda olmaları eklem ve bağ dokusu zedelenmeleri ve travmalarına sebebiyet vermektedir. Fakat olması gerekenden daha zayıf olmaları da sağlıksız bir durum olarak göze çarpmaktadır. Tamda bu noktada besinlerin hücre bazında verimli değerlendirmesi için köpek omega 3 balık yağı desteği yada iştahlarının daha açık olması için b vitamin gurubundan faydalanılabilmektedir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Köpek Vitamin ve Ek Besinler
Hakkında bilgi almak ister misiniz?