Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Köpek Oyuncakları

Ülkemiz topraklarında ortalama hayvan besleme oranı %5-%6 bandında olduğu tahmin edilmektedir. Bu oran rakamsal olarak 4.000.000 ile 5.000.000 ‘a denk gelmektedir. Bu oranların yaklaşık %34 ile %29 kadarını kedi ve köpek diğerlerini ise kanatlı kuşlar oluşturmaktadır. Giderek yaygınlaşan evcil hayvan besleme popülasyona bağlı olarak zorlaşan şehir ve iş hayatı zaman zaman uzun saatler evcil hayvanların evlerinde tek kalmalarına sebep olmaktadır. Avlama ve yakalama güdüleri yüksek olan evcil hayvanlar için yüksek kaliteli ve onlara zarar vermeyecek çeşitli türde kedi oyuncakları ve köpek oyuncakları üretilmiştir. Yerli ürünlerin yanı sıra Patizenya evcil hayvan ürünleri yurt dışından ithal kedi ve köpek oyuncakları ithal etmektedir. Faturalı %100 ürün garantisi veren firmamızı www.patizenya.com adresinden ziyaret edebilirsiniz.

Köpek Oyuncak Çeşitleri

Avlanma güdüsünü destekleyecek yakalama ve kovalama amaçlı köpek oyuncaklarının yanında Agility ve Frizbi sporu ile ilgilenen evcil dostlarımız için dişlerine zarar vermeyecek yumuşak dokulu köpek Frizbi çeşitleri üretilmektedir. Özellikle yavruluk döneminde köpek eğitiminin daha verimli olması açısından yavru köpekler için bilişsel aktivitelerini geliştirebileceği zeka oyunları içeren köpek oyuncakları tercih edilebilmektedir. Sizde Karlie, Trixie, Duvo, Kong core, Pawise, Rogz yada Eurodog ürünlerini sitemiz üzerinden inceleyebilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Köpek Oyuncak Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyuncaklar köpeğin boyut ve kilosuna göre belirlenmekle beraber sert kırılmaz plastik yada dişlerine zarar vermeyecek yumuşak yapıda üretilen oyuncaklar olmalıdır. Boğazına kaçabilecek kırılabilir oyuncaklardan uzak durmalı aynı zamanda peluş oyuncaklarda özellikle üretimde kullanılan malzemelerin kaliteli olması alerjen madde içermemesi gerekmektedir.

Köpek Zeka Oyuncakları

Border Collie, Poodle yada Alman Çoban Köpeği gibi yüksek zeka seviyesine sahip köpek ırkları avlama güdülerini aktif tutabilecek oyuncakların yanında eşsiz zekalarını aktif tutabilmeleri ve geliştirmeleri için zeka geliştirici köpek oyuncaklarına ihtiyaç duymaktadırlar. Bu tür oyuncaklar köpek ödül maması sistemi ile desteklenmektedir.

Köpek Oyuncakları Fiyatları

Üretilen oyuncaklar kullanılan malzeme kalitesine göre değişebilmektedir. Sadece sert plastikten üretilen köpek oyuncakları zeka geliştiren köpek oyuncakları kadar malzeme gerektirmeyeceğinden daha uygun fiyatlı köpek oyuncakları klasmanında olacaktır. Yada sıradan köpek oyuncak topu aynı sınıfta olan köpek oyuncak ipli topundan daha uygun olabilir.

Köpek Oyuncakları Faydaları Nelerdir?

Sıkılmadan vakit geçirebilecekleri gibi sahipleri ile olan ilişkilerini güçlendirmede pozitif bir araç olma unsuru taşımaktadır. Aynı zamanda beyin fonksiyonlarını destekleyen köpek oyuncakları köpeklerin bilişsel yeteneklerini desteklemektedir. Fiziksel egzersiz ihtiyaçlarını karşılamak konusunda da oldukça başarılı araçlardır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Köpek Oyuncakları
Hakkında bilgi almak ister misiniz?