Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Köpek Konserve Yaş Maması

Köpek kuru mamaları kadar tercih edilmemelerin sebebi diğer ismi ile köpek yaş mamalarının sağlık yönünden değerinin tam olarak bilinmiyor olmasıdır. Köpek sahipleri genelde konserve mamaları ödül maksatlı yada kuru mamaya lezzet katması açıdan tercih ederler. Fakat sizlere özellikle köpeklerin bağırsak flora sağlığı için ve kuru mama ile alamadıkları bazı vitamin, mineral gurubunun alınması için tamamlayıcı bir ek besin olduğunu ifade edebiliriz.

Köpek Konserve Yaş Maması Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tercih edilirken elbette konserve mamanın içeriği ve markası çok önemli fakat bizim ilk sırada belirtmek istediğimiz kriter konserve mamanın kesinlikle taze olması serin bir depoda muhafaza edilmiş olması ayrıca orijinal ürün garantisi olan son kullanım tarihi güvenilir bir mama olmasıdır. Alacağınız konserve mamada bu kriterlerin yanı sıra konservede bir darbe hasar olmamalı özelliklede ağzı açılır bölümde hava ile teması olmamalı. Varsa Gmp sertifikasına sahip olması en azından yerli bir ürün ise ticaret bakanlığı onayı bulunması ithal olan ürünler içinse zaten Patizenya Online Pet Shop ailesine güvenebilirsiniz gerekli izin ve belgeleri olmayan tesislerden fiyat avantajı olsa dahi kesinlikle ürün almıyor ve satışını yapmıyoruz.

Köpek Konserve Yaş Maması Neden Köpek için Vazgeçilmezdir?

Köpek kuru mamalara oranla daha aromatik ve lezzetli olması pati dostlarımız için vazgeçilmez bir etmendir. Buna ilave olarak özel formülleri sayesinde eşsiz soslarla donatılan köpek konserve yaş mamalara pati dostlarımız için daha da cezbeder hale geliyor. Ek bir bilgi vermek gerekirse köpekler için tamamlayıcı yem olması ve lezzetli olması haricinde köpek sahipleri içinse en büyük avantaj elbette veteriner hekimlerinin verdiği ilaçları zahmetsizce ve durumu köpekleri için eğlenceli duruma getirerek onlara vermesidir.

Köpek Konserve Yaş Mama Fiyatları

Köpek konserve maması kullanılan etin kalitesi ve besinsel değerlerinin yanında gramaj olarak ta belirleyici rol oynamaktadır. Örnek vermek gerekir ise 80 gr köpek konserve yaş maması ile 400 gr köpek konserve yaş mamasının fiyatı farklı olabilir. Bunlara ek olarak bazı konserve mamaları tahıllar ile harmanlanarak köpeklerin beğenisine sunulurken bazıları ise Tahılsız ve sadece hayvansal içerik ile köpeklere sunulmaktadır durum böyle olunca değişen bir fiyat söz konusudur. En doğru karar ise patizenya.com üzerinden yapacağınız köpek konserve mamaları kategorisinde ki alışverişleriniz sırasında açıklama ve içerik bölümünü detaylı okumanız, gerekirse canlı destek bölümünden bize ulaşmanız olacaktır.

Köpek Konserve Yaş Maması Faydaları

Köpeklerde tek yönlü besleme modeli artık günümüz uzmanları tarafından yapılan bilimsel makaleler ile sabit duruma gelmiştir. Tek yönlü besleme yada sadece köpek kuru mama ile beslenen köpeklerde kabızlık sorunu sık görülmektedir. Köpek konserve yaş mamanın en büyük artılarından ilki bağırsakları yumuşatması ve kabızlık sorununa engel olmasıdır. Tamamlayıcı yem olmasından eksik olan vitamin ve mineraller için tamamlayıcı rol oynamaktadır. Buna karşın iştahsız olan pati dostlarımızın eksik kalan kalori ihtiyaçlarını konserve mamalar sayesinde tamamlayabiliriz.

Konserve Yaş Mama Tüketiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Köpeğimiz günlük belli bir gramajda kuru mama tüketiyor ise alması gereken günlük kalori miktarı iyi hesaplanmalı sonrasında kalori ihtiyacını dengeleyecek gramajda konserve mama verilmelidir. Köpek konserve mamaların besin değerleri tahıllı ve tahılsız olduklarından farklılık göstermektedir. Bu yüzden üretici firmanın kullanma talimatına göre yada veteriner hekiminizin önerisine göre kullanmanız gerekmektedir. Fazla konserve mama tüketimi köpeğinizde fazla kilo ve çeşitli sindirim ve mide problemlerine yol açabilmektedir.

En iyi Köpek Konserve ve Yaş Mama Hangisi?

Köpekler bizim bu hayatta ki en sadık yol arkadaşımız olabilirler. Onlar için en doğru en kaliteli köpek konserve mamalarını tercih etmek istememizden daha doğal bir durum olmayacaktır. Sitemiz patizenya.com ’da ND, PURİNA, GOURME, ROYAL CANİN, PRO PLAN, FELİCİA, PROLİNE, SCHESİR, JUNGLE VB. gibi bir çok gerekli yasal izinleri bulunan ve güvenilir tesislerde üretim yapan markaların ürünleri bulunmaktadır.

Köpek Konserve Yaş Maması Nasıl Seçilir

Bütün köpeklerin damak zevkleri tıpkı biz insanların ki gibi farklılık gösterir. Kimi köpek tavuk aromalı yaş mama severken bir diğeri sadece kuzu etli yaş mama tercih edebilmektedir. Aroma seçimini başarıyla yaptıktan sonra bir diğeri seçilecek konserve yaş mamanın olabildiğince koruyucu ve renklendirici gibi maddelerden uzak taze ve doğal olmasıdır. Bazı köpeklerin çeşitli tahıllara karşı alerjileri olabileceğinden tahılsız köpek yaş konserve mamalar tercih edilebilmektedir.

Köpek Konserve Mama En Ucuz

Genelde sayıca fazla evcil pet besleyen köpek sahipleri 6'lı 12'li yada 24'lü büyük paketli konserve mamaları tercih etmektedirler. Hem en ucuz konserve mamaları hem de faturalı taze güvenilir konserve yaş mamalarını patizenya.com adresinde bulabilirsiniz.

Köpek Konserve Yaş Maması Kediye Verilir mi?

Köpeklerin ve kedilerin besinsel ihtiyaçları ve beslenme piramidi birbirinden çok farklı olacağından köpek konserve mamalarını kedilere vermek doğru olmayacaktır. Sağlık yönünden bir zararı yada tehlikesi olmayacaktır, fakat her pet sahibi evcil dostunun alması gereken günlük besinsel ihtiyaçlarını en doğru şekilde karşılamak isteyecektir. Kedilerin protein ihtiyaçları köpeklere nazaran biraz daha fazladır, bu bilgiye ek olarak kediler köpekler kadar su içmediklerinden dolayı kedi konserve mamaları köpek konserve mamalarına göre biraz daha nemli ve ıslaktır.

Köpek Konserve Yaş Maması Nasıl Saklanır

Fabrika ortamında hava almayacak şekilde ağzı kapatılan köpek konserve mamaları uzmanların tavsiyesine göre açıldıktan en fazla 2 gün içerisinde tüketilmeli ve serin kuru bir ortamda saklanılmalıdır. Fazla bekletilen konserve yaş mamalar çeşitli bakterileri oluşumlarına zemin hazırlar köpeğinizde mide sindirim sorunları ishal problemi hatta zehirlenmelere varan tehlikelere yol açabilir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Köpek Konserve Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?