Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Köpek Göğüs Tasması

Bir diğer adı köpek gövde tasması olan bu tasma çeşitleri ağırlıklı olarak çekiştirmeden yürüyüş eğitimini tamamlayan köpekler için kullanılmaktadır. Sade tasarımları ile beraber desenli göğüs tasmaları ve cepli göğüs tasmaları bulunmaktadır. Solunum ne nefes problemi yaşayan köpekler yürüyüş sırasında daha fazla oksijene ihtiyaç duyabileceğinden boyun tasmaları onlar için tehlike arz edebileceğinden köpek sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilen köpek tasma modelleridir. Çeşitli model ve markalarda üretilmekte olan köpek göğüs tasmalarına patizenya.com adresi üzerinden köpek tasma seçimini gerçekleştirdikten sonra Dubex, Flexi yada Doggie markalı ürünleri avantajlı fiyatlara satın alabilir sizin için en uygun köpek tasma modeline karar verebilirsiniz.

Köpek Göğüs Tasması Nasıl Takılır?

Köpek gövde tasmaları 2 farklı çeşidi bulunan köpek tasma modelleridir. Bir modeli her iki ayağın birden geçirdiği diğer modeli ise tek taraflı alt taraftan geçirilerek göğüsü üst taraftan saran tasma modelleridir. Tasma ve göğüs çevresi genişliği iyi hesaplanmalı bol yada çok sıkı olmamalıdır. Takması oldukça basit olan göğüs tasmaları sadece ön iki ayakları hafif kaldırarak takılabileceği gibi diğer modelinde köpeğin yine ön iki patisini tasmaya geçirdikten sonra ek olarak tasmanın arka bölümünü de köpeğin belini saracak şekilde kapatılmaktadır.

Köpek Göğüs Tasması Faydaları

Köpek sahiplerinin sıklıkla sorduğu sorulardan biride köpek boyun tasması mı yoksa köpek gövde göğüs tasması mı tercih etmeleri gerektiğidir. Yürüyüş eğitimi olan bir köpek için boyun tasması oldukça güvenli ve köpek sahiplerinin köpeğe kolay yön verebilmeleri adına önemli bir araçtır. Çekiştirmeden yürümeyi öğrenen ve komutlara uyum gösteren köpekler için ise yürüyüş sırasında yük göğüs ve çevresine yayılacağından hem köpek hem de köpek sahibi için köpek göğüs tasmaları avantajlı durumda olmaktadır.

Köpek Göğüs Tasması Fiyatları

Bu tasma modelleri kullanılan kumaşın kalitesi ve türüne göre yada ürünün deri yada suni deri olması gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebileceğinden farklılık arz edebilmektedir. Sizlerde doğru tasma seçimi için köpeğinizin göğüs yada boyun ölçülerini aldıktan sonra doğru tasma seçimini yapabilir sitemiz patizenya.com üzerinden uygun fiyatlı ucuz tasma modelleri ve kaliteli tasma modellerini inceleyebilirsiniz.

Köpek Boyun Tasması mı, Köpek Göğüs Tasması mı?

İnsanların köpek sırt tasması olarak ta adlandırdığı köpeği sırtından ve göğüs çevresinden saran tasma modelleri ağırlık merkezinin doğrudan göğüs ve çevresine dağılacağından köpek için daha keyifli ve stressiz yürüyüş yapmasına olanak tanımasıdır. Burada dikkat edilmesi nokta ise köpek göğüs tasması ile yürüyüş yapan köpekler çekiştirmeden yürüyüş eğitimi almış köpekler olmalıdır. Çünkü boyun tasmasına oranla daha özgür ve kontrolü zor olabilirler. Köpek boyun tasmaları ise özellikle büyük ırk köpekler ve dev ırk köpekler için köpeği daha iyi kontrol edebilmenin yanında daha güvenli yürüyüşlere olanak tanımaktadır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Köpek Göğüs Tasmaları
Hakkında bilgi almak ister misiniz?