Tek bir sonuç gösteriliyor


Köpek Boyun Tasması

Köpek dostlarımız ile adeta klasikleşmiş olan köpek boyun tasmaları çok amaçlı kullanılmaktadır. Özellikle eğitimlerini tamamlamayan ve dış dünyaya yeni uyum sağlayan pati dostlarımızın fazla uzaklaşmalarını ve olası tehlikeleri önlemede gerekli köpek aksesuarı olmaktadır. Kullanım amacına göre tasma seçimi belirlendikten sonra köpeğin boyun ölçüsü alınarak ideal tasmaya karar verilmektedir.

Köpek Boyun Tasması Nasıl Takılır?

Patili dostlarımız için pozitif köpek eğitiminin önemi sıklıkla vurgulanmaktadır. Tasma takarken de onu zorlamamak ve tasmadan ona zarar gelmeyeceğini tasmanın onu için iyi bir şey olduğunu ona anlatmamız gerekiyor. Mümkünse yeni doğmuş yavru köpeklere belli süre sonrasında geniş boyunlarını sıkmayacak hafif halkalar sahipleri gözetiminde gün içinde 1-2 saat takılmalı ve çıkartılmalıdır. İleride boyun tasmaları taktıklarında bilinçaltları bu durumu yadırgamayacaktır. Pozitif eğitimden de yararlanabilir bunun için tasma ile alıştırma yapıldığı zamanlarda köpek ödül stickleri yada köpek ödül bisküvilerinden yararlanılabilir.

Köpek Boyun Tasması Ölçüleri

Yaklaşık 30’dan fazla ebat ve boyutları olan köpek boyun tasmaları small, medium, large, xlarge ve xxlarge gibi genel tabirler ile birbirinden ayrılsa da örnek olarak small boyutu yine kendi arasında 3-4 gibi alt sınıfa ayrılabilmektedir. En doğru seçimi köpeğinizin boyun çevresinden kolay bükülebilir bir mezura yardımı ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Köpek Boyun Tasması Fiyatları

Pati dostunuzun ömür boyunca ihtiyaç duyacağı aksesuar olan köpek boyun tasmasının çeşidine karar verdikten sonra hangi kalitede de olması gerektiğine karar vermeniz gerekmektedir. Zincir yada deri boyun tasmaları alabileceğiniz gibi her zincirli köpek tasması fiyatı aynı değildir. Krom yada bakır boyun tasmaları daha kaliteli köpek boyun tasmaları olacağından paslanma tehlikesi olan boyun tasmalarından fiyat olarak farklılık gösterecektir.

Köpek Boyun Tasması Nasıl Seçilir ve Ne İşe Yarar?

Köpeğin ırkı mevcut kütlesi ve boyun çevresi ölçüsüne göre köpek boyun tasması modeline karar verdikten sonra uygun beden seçimi yapılmaktadır. Tasmalar köpekler için şık aksesuar olmakla örneklendirmek gerekirse gece yürüyüşleri için araçların onları rahat fark etmesi için reflektörlü köpek boyun tasmaları bulunmaktadır. Patizenya online pet shop üzerinden dilerseniz %100 orijinal ürün garantisi ile KARLİE, DOGGİE, FERPLAST, FLİP, TRİXİE, EZYDOG, JULİUSK9 YADA RED DİNGO köpek tasmalarına göz atabilir ve inceleyebilirsiniz.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Köpek Boyun Tasması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?