17 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Kısırlaştırılmış Kedi Maması

Kısırlaştırma operasyonu geçiren kedilerde en çok karşılaşması muhtemel durum obezite durumudur. Dişi yada erkek kısırlaştırılmış kediler kısırlaştırma işlemi sonrasında yeme isteğinde artış gözlemlenmekte ve kontrol altında tutulmazsa kilo alma ihtimali oluşmaktadır. Bu dönemde en çok önerilen mama türü kısırlaştırılmış kedi maması / kısır kedi maması veya sterilised kedi maması olarak geçen mamalardır. Bu mamalarda normal kedi mamalarında %20 civarında yağ oranı mevcutken %10 civarında yağ oranı gözlemlenmektedir. Bu şekilde protein yönünden yüksek seviyeler korunurken daha düşük yağ oraları ile bir nevi light / diyet kedi maması olarak kedinize sunulmaktadır. Diğer mamalarda da olduğu gibi bu mamalarda da kedinizin damak tadına göre ton balıklı, kuzulu, somonlu, tavuklu gibi aromalarla kedinizin damak tadına göre seçim yapmanız kedinizin mama uyumunu arttıracaktır. Ayrıca kedinizin geçirdiği kısırlaştırma operasyonu ile beraber üriner sistem ve böbreklerinde oluşabilecek sorunlara karşı kısırlaştırılmış kedi mamaları düşük magnezyum değeri gibi bazı vitamin ve minerallerde farklılık göstermesi yönünden kedinizde oluşabilecek taş oluşumu gibi sorunların önüne geçebilecektir. Bu konuda veteriner hekimlerinde tavsiye ettiği kısırlaştırılmış kedi mamalarını tercih etmeniz kedinizin sağlığına olumlu etki sağlayacaktır.

Neden Kısırlaştırılmış Kedi Maması Tercih Edilmeli?

Kısırlaştırma operasyonu sonrasında özellikle erkek kedilerde daha uzun süreli olarak görülen iştah artışı ve hareketlerde azalma yüzünden oluşabilecek sorunların önüne geçebilmek diyabet, idrar yolları sıkıntıları, karaciğerde yağlanma gibi sorunların yaşanmamasını sağlamaya çalışmak için hem dişi hem de erkek kedilerde operasyon sonrasında kısırlaştırılmış kedi mamalarının kullanımı önem arz etmekte ve tavsiye edilmektedir.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Çeşitleri

Kısırlaştırılmış kedi mamalarında özellikle düşük yağlı aromalar tercih edilerek üretilen tavuklu, somonlu, hindili gibi aromalar tercih edilirken tahıl oranı azaltılmış, tahıl kullanılmayan gibi seçeneklerde mevcuttur. Kedinizin özel durumuna göre alerjisi olan kediler veya yaşlı kedilerde yine özel olarak kullanılan mamaların bu formlarını kullanmak kedimize daha faydalı olabilir.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Fiyatları

Mama fiyatlarının belirlenmesinde gramaj/ağırlık, marka, içerik gibi çok sayıda değişken bulunmaktadır. Unutulmaması gereken kısım kedinize farklı bir mama verirken büyük boy alınmadan önce küçük gramajlı ölçeklerle kedinizin damak tadına uygun olup olmadığına, kedinizin mamayı kabul edip etmeyeceğine baktıktan sonra kedinizin damak tadına uygun olan mamayı belirleyip daha uygun fiyata gelmesi adına yüksek kg'lık mamaları tercih etmeniz sonrasında kedinizin yemeyi istemediği yada reddettiği bir mamayı almanıza engel olabilecektir.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Markaları

Bu alanda veteriner hekiminizin tavsiye ettiği güvenilir markalardan bazıları Acana, Hill's, Royal Canin, N&D, Pro Plan, Felicia, Advance gibi firmalardan kedinize uygun olan ürünü Patizenya adresimizden güvenli bir şekilde temin edebilirsiniz.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Kısırlaştırılmış Kedi Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?