16 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


 Kedi Vitaminleri ve Ek Besinleri

Minik dostlarımız kaliteli kuru ve yaş mamalardan yeterli ve optimum düzeyde alması gereken besin maddelerini alsa da özellikle omega 3, glikozamin, taurin gibi onlar için hayati önem arz eden bu değerli maddeleri yeterli düzeyde alamadıkları için ek desteklere ihtiyaç duyarlar. Bazen de veteriner hekim tavsiyesi üzerine aşırı tüy dökme problemi yaşayan kediler için Biotin gibi Extra takviyeler yapılabilmektedir. En önemli noktalardan bir tanesi de hamile ve emziren pati dostlarımız için özellikle omega 3 ve genel Multi vitamin desteği çok büyük önem arz etmektedir. Kedinin daha besleyici ve sağlıklı süt üretimini desteklemek adına bu imkanları sunmamız hayati önem arz etmektedir.

Kedilerde Kalp ve Karaciğer Sağlığı için Vitaminler

Altını çizmekte fayda bulduğumuz bir noktada kedilerde kalp sağlığı ile alakalı problemlerin oldukça güç teşhis edilmesidir, eğer doğuştan bir problem söz konusu değil ise kaliteli ve güvenilir mamaya ek olarak hakkında binlerce bilimsel ispatlanmış makale bulunan insanlar içinde kalp üzerine faydaları bulunan omega 3 desteğidir insanlar gibi kedilerde bunu üretemediklerinden dolayı hayatları boyunca bu desteği ona dışarıdan ek besin olarak sağlamak zorundayız. Omega 3 cilt deri ve tüy kalitesinin yanı sıra özellikle beyin fonksiyonları daha dingin bir ruh halinin yanı sıra çok sağlıklı çalışan bir kalp için gerekli desteği bize ve kedimize sağlayacaktır. Bir diğer önemli detayda kedilerde karaciğer sağlığı üzülerek ifade etmek istiyoruz ki karaciğer genelde istisnai durumlar hariç çok ileri sağlık sorununa evrilmedikçe alarm vermeyecektir genel vücut sağlığı için alınan vitamin mineral ve besin maddelerinin sağlıklı enzimi için asker görevi üstlenmektedir minik dostumuzun karaciğerini korumak zorundayız kaliteli kuru ve yaş mamalara ek olarak yine aynı oranda kaliteli besin destek ve vitamin takviyesi yapmak zorundayız.

Kedilerde Cilt ve Tüy Sağlığı İçin Ek Besinler

Belki de özellikle evde beslenen kedi sahipleri için en büyük sorunların başında kedilerde tüy dökme problemi ve kedinin cildinde pullanma veya kepeklenme sorunlarını sıralayabiliriz. Öncelikle pati dostumuzun hangi besin maddesine alerjen tepki verip vermediğini çok iyi analiz etmekle beraber ona omega 3 ve biotin takviyesinin yanı sıra bira mayası, sarımsak özütlü vitaminler gibi seçeneklerden en uygununu bularak hem parlak tüyler ve sağlıklı derinin yanı sıra mevsimsel tüy dökümü geçişlerini en az stresle atlatmamız için hem kedi sahipleri hem de kedileri için büyük önem arz etmektedir.

Kedilerde Ağız ve Diş Sağlığı Vitaminleri

Kedi sahiplerinin en çok şikayet ettiği konuların başında kedilerde ağız kokusu, kedi dişlerinde tartar ve kedi diş etinde kanama sorunlarıdır. Artık günümüzde üretilen kedi profesyonel mamaları sayesinde tartarlar da etkili mücadelenin yanı sıra tartarın olmaması sebebi ile ağız kokusunda ortadan kalkması sevindirici bir durumdur.3-6 aylık aralığında kedi süt dişleri döküldüğünde yerine erişkin dişler çıktığında arka dişler besinleri parçalama ön dişler ise genelde iç güdüsel tüyleri temizlemek ve taramak için kullanılır haliyle arka dişlerde tartar ve besin birikintileri tartar ve kokuya neden olurken ön dişlerde de bit, bire gibi asalakların kalıntıları hijyen sorunlarına davetiye çıkarır bunu engellemek için kedilerde sağlıklı diş ve diş etini destekleyen profesyonel mamaların kullanılmasının yanı sıra, ek vitamin  ve mineral desteği suyuna damla formunda damlatılacak mideye zarar vermeyen dezenfektanlar kullanılmalıdır.

Tüy Topağı Oluşumu İçin Ek Besinler

Kediler doğuştan son derece temiz ve titiz hayvanlardır uzmanlara göre ortalama bir kedi uyanık olduğu günün 2 ile 3 saatini aralıksız bir şekilde tüy ve deri temizliği yaptığını belirtmektedir. Özellikle cansız ve ölü tüyler bu temizlik sırasında yemek ve nefes borusuna oradan da mide ve sindirim sistemine geçiş yapmaktadır. Kediler bu tüyleri sindiremeyeceğinden vücutları doğal bir tepki olarak kasılma ve kusma eğilimi göstererek bu birikintilerden kurtulmak isteyecektir. Bu süreç çoğu kediler için eziyet haline dönüşmektedir kedi malt macunları içerdikleri taurin sayesinde hem genel bir Multi vitamin takviyesi görmenin yanı sıra boğaz midenin yanı sıra özellikle sindirim sistemi ve bağırsakları yumuşatarak ve kayganlaştırarak bu can sıkıcı durumdan onları çok daha kolay kurtulmaları için destek verecektir.

Kedilerde Hangi Vitamin ve Ek besin Tercih Edilmeli?

Belli bir ek besin veya vitamin gurubu belirtmek doğru bir yaklaşım olmayacaktır. Kedinizin genel sağlık durumu ne derece ve sıklıkla tüy döktüğü vb. gibi etmenler sağlıklı cevabı bulmamız için size yardımcı olacaktır. En doğru cevap ise düzenli ve aksatılmadan yaptırılan veteriner kontrolleri sırasında hekim tarafından size bildirilecektir. Biz patizenya.com ailesi olarak bu noktada size yüksek kalite ithal ve gerekli izinleri ve güvenilirliğini ispatlayan yerli kedi vitamin ve ek besin üretici firmalarından en güvenilir son kullanım tarihli ürünleri beğeninize sunmak olacaktır.

Kedi Vitamin Çeşitleri

Kediler için çok büyük önem arz eden çeşitli vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Bunlardan bazılarını vücutları kendi üretirken bazılarını üretemez veya yeterli miktarda üretemediğinden dışarıdan desteklemek mecburiyetinde olduğumuzun önemle altını çizmek isteriz. En doğru tercihi kedi sahibi olarak sizler ve kontrollerini aksatmadan yaptırdığınız hekimler yapacaklardır.

Kedi Vitamini Fiyatları

Bu konuya sanıyoruz ki en doğru cevap vitaminin elde edildiği hammadde maliyeti olacaktır. Örnek vermek gerekirse omega 3 için soğuk denizlerde yaşayan balıkların karaciğerleri yada glikozamin için yine belli cins ve türde midye kabukları gerektiğinden üretim maliyeti yüksek olacaktır fakat bunun yanında kedinin parlak tüylere sahip olması ve daha az tüy dökmesi için kullanılan biotin hammadde olarak kolay ulaşılabildiğinden fiyat olarak ta daha avantajlı olacaktır.

Yavru Kedi Vitamini

Yavru kediler ilk doğdukları anda onlar için adeta bir mucize ihtiva eden anne ağız sütü halk arasında bilimsel olarak adı ise kolostrum sütünü alırlar bu sebeple çok yüksek antikor üretirler bu sebeple virüs ve bakteriler ile çok etkili mücadele ederler. Sütten kesilen kitten yavru kediler omega 3 ve genel kedi multi vitamin takviyesi almak zorundadırlar. Özellikle yeterli miktarda anne süttü alamayan yavru kediler için tablet kedi vitaminleri malt kedi macunları yada likit sıvı kedi vitaminleri tercih edilmelidir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Kedi Vitaminleri ve Ek Besinleri
Hakkında bilgi almak ister misiniz?