Tek bir sonuç gösteriliyor


Kedi Tuvaleti

Evde beslenen kediler için açık ve kapalı kedi tuvaletleri olmak üzere çeşitli modeller bulunmaktadır. Kediler doğaları gereği çok temiz hayvanlar olduğundan kendilerine ait temiz tutulan ve istedikleri an ulaşabilecekleri bir tuvalet bulmaları onların rahat hissetmelerini sağlayacaktır. Hem kedi sahipleri için hem de kedilerin konfor ve sağlığı için kedi tuvaletleri önem arz etmektedir.

Kapalı Kedi Tuvaletleri

Kapalı kedi tuvaletleri; açık kedi tuvaletlerine nazaran çok daha fazla avantajı olan kedi tuvaletleridir. Çevresi korunaklı ve kapalı olduğundan tuvalet sonrası kediniz iç güdüsel kumu eşelerken sağa sola kum taneleri dağıtsa dahi bu kumlar tuvaletin içerisinde kalacaklardır. Ek olarak kediler tuvalet yaparken izlenmek ve rahatsız edilmek istemezler, bundan dolayı tuvaletin kapalı olması bir avantaj olabilir ayrıca barındırdıkları filtre sayesinde hava giriş ve çıkışı çok rahat olmaktadır. Bazı modellerin yandan kilitleri vardır ki bu kilitleri açarak rahatlıkla temizlik yapılabilir. Bir diğer modellerinin ise sürgüsü vardır kilitleri açmadan sürgüyü çekerek kum dolu hazneye rahatlıkla ulaşılabilir.

Açık Kedi Tuvaletleri

Açık kedi tuvaletleri kapalılara oranla bir takım dezavantajları olan modellerdir sadece kum haznesi bulunduğundan tuvalet sonrası bir eşelemede etrafa bu kum  taneleri yayılabilir ve etraf kirlenebilir. Enteresan şekilde bazı kediler kapalı alanlardan kapalı tuvaletlerden korkabilir ve açık tuvalet isteyebilir. Bu noktada yapılması gereken şey ise kokuyu çok iyi derece bloke edecek bir kum ve sonrasında kaliteli bir kum tercihi yapılarak etrafa yayılabilecek tozu minimize etmek altını çizmek istediğimiz bir başka detay ise pati aralarında kalan kum taneleri için kesinlikle tuvalet önüne onlar için özel üretilmiş kedi tuvalet paspası tercih edilmeli bu sebeple ayağında ki kumlar o paspasın haznesinde birikmiş olacaktır.

Elekli Kedi Tuvaletleri

Elekli kedi tuvaletleri pati sahiplerinin temizleme işlemi sırasında daha pratik olması ile alakalı bir durumdur. Kedi kumlarında pislenen bölgeler kürek yardımı ile yada komple kumun değişimi sureti ile temizlenir fakat elekli modeller için durum böyle değildir. Genelde 2 hazne ve bölümden oluşurlar ve tek dokunuşla kumu temizlemenize imkan tanırlar. Bu durum birazda opsiyonel olmakla beraber taktir bu noktada kedi sahibindedir.

Kedi Tuvaleti Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Kedi tuvaleti seçerken birinci ve ilk kural beslediğiniz kedinin boyu kilosu olmalı ve bu veriler ışığında kedi tuvaleti tercihi yapmanız gerektiğidir. Daha sonra seçeceğiniz kedi tuvaletinin kapalı mı yoksa açık mı olacağına karar vermek olmalıdır. En boy yükseklik çok iyi analiz edilmelidir. Örnek vermek gerekir ise bir Maine Coon sahibi iseniz ve girişi dar iç genişliği yetersiz bir tuvalet hem kediniz için eziyet olacaktır hem de tuvalet sonrası tüyleri kirlenen kumla çok daha sık temas edecektir.

.

Kedi Tuvaleti Fiyatları

Kullanılan hammadde kalitesine göre plastik kalınlığına göre açık yada kapalı olup olmadığı gibi etmenlere göre bu durum değişiklik gösterebilmektedir. Sitemiz üzerinden ergonomik kullanışlı uygun kedi tuvaletleri bulabilir. Yada yüksek kaliteli kedi tuvaletleri bulabilirsiniz.

Kediler Tuvalete Nasıl Alıştırılır?

Kediler genelde doğuştan tuvaletlerini nereye yapacaklarını bilirler. Belli bir süre anneleri bu ihtiyaçları giderecektir fakat sonrasında birkaç defa tuvaletin yerini göstermeniz öğrenmesi açısından yeterli olacaktır.

Kedi Tuvaleti Nasıl Temizlenir?

Kedi tuvaletleri günlük olarak temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir. Eğer bu aralığı uzatırsanız çeşitli virüs ve bakterilerin oluşumuna zemin hazırlar devamında çeşitli hastalıklara davetiye çıkarabilirsiniz. Bazen kürek yardımı ile temizlemek zor gelebilir bunun içinde tek kullanımlık kedi tuvalet poşetleri ile çok hızlı ve pratik sonuç alabilirsiniz.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Kedi Tuvaletleri
Hakkında bilgi almak ister misiniz?