Gösterilen sonuç sayısı: 2

Kedi tırmalama tahtaları pati dostlarımızın avcılık içgüdülerini harekete geçirmek bununla beraber pençelerini ve ayak kaslarını daha aktif kullanabilmesi için hem ekonomik hemde olmazsa olmaz bir araçtır.Bir diğer faydası ise tırmalama tahtası olan kediler mobilya koltuk kanepe gibi eşyalara daha az zarar verecek yada hiç zarar vermeyecektir.


Kedi Tırmalama Tahtası

Kedigiller familyasının tamamı neredeyse iç güdüsel olarak tırmalayarak hem bacak kaslarını aktif tutmak hem de pençelerini daha güçlü tutarak hayatta kalma güdülerini desteklemekten hem hoşlanırlar hem de buna gereklilik duyarlar. Eğer pati dostumuza bir kedi tırmalama tahtası almazsak evimizde ki mobilya ve koltuklarımız zarar görebilir çünkü bu iç güdüsel bir davranıştır. Kedimiz hem oyun oynayarak stres atıp sağlıklı vakit geçirecek hem de bacak  kaslarını güçlendirecek hem de hayatta kalma dürtüsü olan tırmalamayı yapabileceğinden kendisini huzurlu hissedecektir.

Kedi Tırmalama Evi Nedir?

Kedi tırmalama tahtasına kıyasla kedi tırmalama evleri hem kedilerin rahatlıkla tırmalama  güdülerini karşılayabileceği hem de içerisinde barınabileceği kısmen biraz daha maliyetli fakat kedimiz için daha eğlenceli ve kullanışlı kedi tırmalama evleridir.

Kedi Tırmalama Çeşitleri

Kedi tırmalama çeşitleri; çeşitli tasarımlarda boy ve ebatlarda olabilmektedir. Genelde düz bir direk ve etrafı pütürlü şekilde olan kedi tırmalamaların kediler için daha eğlenceli olan kedi oyun parkuru kedi oyun evleri yada hem kedi tırmalama hem de kedi yuvası olacak şekilde dizayn edilebilmektedir.

Ucuz Kedi Tırmalama

Yerli üretim ve genel olarak tek bir direk olarak üretilen içi kalın mukavvadan yapılmakta olan kedi tırmalamaları hem ekonomik hem de uygun maliyetli olduğundan satış fiyatı konusunda da ucuz olmaktadır.

Hangi Kedi Tırmalama Tahtası Tercih Edilmelidir?

Eğer kedimizin hali hazırda bir evi yada yuvası varsa sadece kedi tırmalama tahtası veya kedi tırmalama paspası yeterli olabilir. Fakat kedimizin evi veya yuvası yoksa kedi tırmalama evi tercih edilebilir. Kedimiz hem barınma ihtiyacını hem de tırmalama ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilecektir. Fiyat olarak tekli tırmalamalar uygun fiyatlı kedi tırmalama olurken kedi evi dahilinde kedi tırmalamada barındırdığından biraz daha yüksek maliyetli fakat daha kullanışlı olabilmektedir.

Kedi Tırmalama Fiyatları

Bazı kedi tırmalamaları 100 cm ve üstü olabilirken bazıları bu ölçünün daha da altında olabilir. Kullanılan malzeme kalitesi ve malzeme miktarı fiyatı belirleyen en önemli detaydır. Bazı kedi tırmalamaları sadece kedinin tırmalama ihtiyacına cevap verirken bazıları da oyun oynayabileceği hatta barınabileceği bir tasarımla müşterilerin beğenisine sunulabilmektedir

.

Kedi Tırmalama Tahtası Eğitimi

Kedilerin doğuştan ve iç güdüsel olarak tırmalama ihtiyaç ve istekleri bulunmaktadır. Bu iç güdü onlara atalarından kalan bir mirastır. Bazen ona alınan kedi tırmalama tahtasına tırmalamak yerine evin başka noktalarında bu isteğini yerine getirmek isteyebilir. İşte bu noktada kedi otu, Catnip, kedi oyun spreyinden destek alınabilir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Kedi Tırmalamaları
Hakkında bilgi almak ister misiniz?