Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Kedi Tasması

Kedi tasması denildiğinde her nedense kulakta biraz soru işaretleri bırakan bir başlık olmuştur. Bunun en büyük sebebi köpek dostlarımıza nazaran üzerlerinde pek görmeye alışık olmadığımız pet aksesuar olmasıdır. Buna karşın çok sayıda artısı ile belli bir kesimin ilgisini çekmeyi başaran kedi tasmaları kedinin kaybolma durumunda yada bu durumda bir başka insan tarafından bulunduğunda üzerinde ki pet künye sayesinde minik dostunuzun sahibine ulaşılmasıdır.

Kedi Tasması Kullanmanın Önemi

Artık günümüzde köpekler kadar kediler için üretilen özel kedi tasmaları bulunmaktadır. Özellikle ev içinde beslenen ve tehlike arz edebilecek dış dünyayı tanımayan kediniz için ara ara park veya doğa yürüyüşleri sırasında onda kedi tasması bulunması hem kedi sahibinin her an duruma müdahale imkanını kolaylaştıracak hem de pati dostumuzun başını sokabileceği dertlerden onu uzak tutacaktır. Bazı kedi cinsleri ise gerek güdüsel olarak gerekse sahibiyle oyun oynama ve eğlence amaçlı evin bir köşesinde ki kutuya dolaba veya yatağın altına saklanabilir, pet sahibi bazen bu durum karşısında ne yapacağını bazen bilemez duruma gelir. İşte bu noktada kedi tasmasında olan zil sayesinde en ufak bir hareketinde yaramaz dostunuzun yerini kolayca bulabilirsiniz.

Kedi Tasması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çok önemli detayları teker teker sizlere açıklamakta fayda görüyoruz. Birinci husus kedi tasmasının kesinlikle güvenlik tokalı kedi tasması ve kaygan bir malzemeden yapılmış olmasına önemle dikkat etmeliyiz olası bir acil durumda boğulmayı önlemek adına pati dostunuz tasmadan kolay kurtulabilmeli, diğer önemli detay ise ilk etapta zilli kedi tasması yerine zilsiz kedi tasması kullanılmasıdır ilk defa tasma kullanacak pati dostunuz ilk etapta korkabilir. Bazı kedi dostlarımız hassas bünyeye sahiplerdir boğazlarında herhangi bir tahriş veya alerjen duruma sebebiyet vermeyecek tasmalar tercih etmemiz gerekmektedir. Nadir karşılaşılan bir durumda olsa bazı pet sahipleri gece yürüyüşüne kedi tasması veya kedi göğüs tasması eşliğinde çıkmaktadır bu durumlarda araçların onları göremeyeceği unutulmamalı tasmanın özellikle reflektörlü olması hayati bir önem haline gelmektedir.

Kediler Tasmaya Nasıl Alışır

Minik pati dostlarımız diğer köpek dostlarımıza nazaran vahşi güdüleri daha aktif ve doğal olarak özgürlüklerinden ödün vermeyen canlılar olarak gözümüze çarpmaktadırlar. Durum böyle olunca kesinlikle bu alışma döneminde zorlama veya bir başka negatif etki bırakabilecek davranışlardan uzak durmalıyız. İlk etapta gürültü yapabilecek zilli kedi tasmalarından uzak durmalı daha sadece sessiz olan ve ilk etapta olabildiğinde bol olacak bir kedi tasmasıdır. İlk zamanlar günde 5-10 dakika süreyle takılmalı bu süreçte kedi ödül maması ara ara verilmeli ve pozitif ilişkilendirme yapılmalı zamanla bu süre azar azar arttırılmalıdır.

En Güvenilir Kedi Tasması Markaları

Tek bir marka vermek yada birkaç marka ismi vermek yerine olmazsa olmaz kriterler üzerinden sizlere örneklendirme yapmaya çalışacağız. Eğer bir kedi tasması güvenlik tokalı ise takılma ve boğulma durumunda rahatça boyundan çıkabiliyor ise boyunu ve deriyi tahriş etmiyor zarar vermiyor ise o marka en güvenilir kedi tasması markasıdır.

Kedi Tasması Fiyatları

Fiyatları belirleyen etmenler kullanılan kumaşın kalitesi ve kedi tasması üzerinde kullanılacak olan diğer aksesuarlar olarak göze çarpmaktadır. Bizler patizenya pet shop olarak güvenlik tokalı ve yüksek kumaş kalitesi bulunan yerli ve yabancı ürünleri en uygun fiyatları ile size sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Gerek Online Patizenya Pet Shop üzerinden zahmetsiz sipariş gerekse direkt patizenya.com üzerinden güvenilir kedi tasmalarına ulaşabilirsiniz.

Kedi Göğüs Tasması

Son dönemlerde kedi göğüs tasması en az köpek göğüs tasmaları kadar yaygın duruma gelmiştir. Örnekle açıklamak gerekirse hepimizin bildiği gibi Corona covid-19 sebebi ile neredeyse bütün dünya pandemi sürecine girdi. Evcil pati dostlarımızın da bu durumda tuvalet ihtiyaçları ve sosyal ihtiyaçları yönünden eksiklik yaşamamaları adına kısıtlı bazı haklar tanındı bunlardan biriside evcil dostlarımızla yakın mesafe yürüyüşleri ve tuvalet ihtiyaçları için park gezileri, köpeklere nazaran hayli özgür olan kediler için bu durum biraz zor olsa da insanlar kedi göğüs tasmasının kedi boyun tasmasına nazaran yürüyüş ve gezintilerde çok daha ergonomik ve konforlu olduğunu fark ettiler.

Yavru Kedi Tasması

Size ufak bir püf noktayı ifade etmek istiyoruz günde 10-15 dakikayı aşmayacak ve kesinlikle gözümüzün önünde olacak şekilde ileride kedi tasması takmayı düşündüğümüz yavru kitten kedimiz için bol tasmaları alıştırma olarak kullanabiliriz. İleride tasmaya alışması çok daha kolay olacaktır. Başlığa gelecek olursak yavru kedi tasmaları fabrikasyon olarak yetişkin kedi tasmalarına oranla ölçü olarak daha sınırlı uzunlukta üretilen kedi tasmalarıdır. Yetişkinlere kıyasla çok daha meraklı ve yaramaz olan yavru kedilerin tasmasının özellikle güvenli konforlu ve acil durumda kolay çıkabilen bir tasma olması gerekmektedir.

Kedi Tasması Nasıl Takılır

Aynı köpeklerde olduğu gibi kediler içinde ürkütmeden ve ufak alıştırmalar ile başlanılmalıdır. İlk etapta çok uzun süre tasma ile tek başına bırakmak tehlike arz edebilir tasmadan kurtulmak isteyen minik dostunuz kendisine zarar verebilir. En doğru olan kedi ödül maması eşliğinde tasmayı bir eğlence ve pozitif ilişkilendirme yapabileceği şekilde takmaktır.

Kedi Tasması Çeşitleri Nelerdir

Kedi tasması çeşitleri 3 başlık altında toplanmalıdır. Bunlar kedi boyun tasması, otomatik kedi tasması ve kedi göğüs tasmalarıdır. Hepsinin birbirine kıyasla avantaj ve dezavantajları mevcuttur. En doğru tercihi yapmak istiyor ve ihtiyaçlarınıza en uygun kedi tasması modelini seçmek istiyorsanız Patizenya Online Pet Shop whatsapp destek hattı veya patizenya.com canlı destek hattından bizlere ulaşabilirsiniz.

Otomatik Kedi Tasması

Özellikle dışarı çıkarılan ve parklarda gezdirilen kediler için inanılmaz pratik ve kolaylık sunan otomatik kedi tasmaları hem kendi konforumuz açısından hem de kedimizin doğası gereği ona daha özgür bir ortam sunmak açısından faydalı ve kullanışlı bir kedi tasma modelidir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Kedi Tasmalari
Hakkında bilgi almak ister misiniz?