Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Kedi Tarağı ve Fırçası

Minik pati dostlarımız temizliklerine çok düşkün ve hassas olsalar bile özellikle uzun tüylü yada sık tüy  döken kedi dostlarımıza zaman zaman hatta bazı ırklar için düzenli destek vermemiz gerekmektedir. Ölü tüyleri temizlemesinde onlara yardım etmek zorundayız. Bu tüylerden kurtulamayan kediler daha fazla tüy yutacaklarından dolayı zarar görebilirler yada bizler için ev temizliği içinden çıkamaz vaziyet alır. Düğüm olan, topaklaşan tüyleri temizlemenin yanı sıra bu temizleme sırasında kedimizin genel cilt ve deri kontrolünü de yapmış oluruz.

Kedi Tarağı

İnsanlar genelde benzer modeller olduğundan kedi tarağını ve kedi fırçasını karıştırabilmektedirler. Bazı modellerde önlü arkalı hem tarak hem de fırça olabilir. Kedi tarağı genelde düğümlü olan birbirine dolanmış tüyleri açma yada bit pire gibi asalaklardan kedimizi kurtarmak için kullanacağımız kedi bakım aksesuarıdır.

Kedi Fırçası

Fırçalar ise taraklara nazaran ölü tüyleri toplamada ve tüylere simetrik bir görüntü vermede çok başarılıdır. Kedi fırçası diş sayısı olarak taraktan adet olarak fazladır ve biraz daha dar ve sıkıdır bundan dolayı fazla bastırmamak tarağın kendi ağırlığıyla sadece ölü tüyleri toplamak ve kedinin canını yakmamaya çalışmak önemli bir detaydır.

Kedi Tarağı ve Fırçası Nasıl Kullanılmaktadır?

Kediler özellikle yavru dönemlerinde tüyleri taranmasa dahi tarak onların tüyleriyle temas edecek şekilde ara ara ufak egzersizler yapılmalıdır. Böylece ileride taranma ve fırçalanmaya karşı agresif bir tavır sergileme ihtimalleri diğer kedilere nazaran daha düşük olacaktır. Bazı kediler taranmaktan fırçalanmaktan onlarla ilgilenilmesinden bakım yapılmasından inanılmaz keyif ve haz alırlar. Bazı kediler ise çok ciddi stres yaşarlar taranma ve fırçalanmayı sevmeyen kediler için kısa süreli çok üstüne gitmeden bunaltmadan sakinleştirici ses tonuyla konuşarak sevdiği bir oyuncak yada kedi ödül mamasından destek alınarak bu süreç çok daha basit aşılabilir.

Kedi Tarağı ve Kedi Fırçası Fiyatları

Tarak veya fırçaların saplarının plastik mi yoksa tahtadan mı olduğu kullanılan tellerin paslanmaz olup olmaması gibi kriterler fiyatları belirleyen önemli hususlardır. Hatta bazı kedi sahipleri tüyü kedi tarağından yada kedi fırçasından daha rahat toplamak için düğmeli otomatik kedi taraklarını tercih edebilirler. Anlayacağınız üzere ürün kalitesi ve işlevsellik yönü fiyatları belirleyen önemli noktalardır.

Kısa Tüylü Kedi Tarağı

Kısa tüylü minik dostlarımız uzun tüylü kedilere nazaran tarama sırasında tarağa sahibi tarafından uygulanacak fazla bir baskıda canı acıyacaktır. Her ne kadar pati sahipleri bu duruma dikkat etseler de bizlerin tavsiyesi kısa tüylü kedi tarağı seçerken tarakta bulunan uçların korumalı ve kaplamalı olmasıdır. Bu şekilde deriyi tahriş ve tahribattan korumuş oluruz.

Uzun Tüylü Kedi Tarağı

Uzun tüylü kediler kısa tüylü kedilere oranla daha sık taranma ve bakım gerektiren evcil petlerdir. Önce tüylerinde oluşan kıtıklar kedi fırçası yardımı ile açılmalı ardından kedinin boyutuna göre seçilecek olan ideal ebatta bir tarakla fazla bastırmadan ölü tüyler toplanmalıdır. Bazı kedi sahipleri özellikle mevsimsel tüy geçiş dönemlerinde ilk etapta ölü tüyleri toplamada çok etkili olan furminatör kedi taraklarını tercih edebilmektedir.

En iyi Kedi Tarağı ve Fırçası hangisi

Bu noktada geçmiş kullanıcı deneyimlerini incelemek size fikir verecektir. Çift taraflı taraklar yada tek yönlü taraklar tercih edebilirsiniz. Burada önemli husus tarağı etkili ve doğru kullanmaktır. En iyi kedi tarağı demek aynı zamanda kedinizin sağlıklı olan tüylerine zarar vermeyen derisini tahriş etmeyen kedi tarağı demektir.

Kedi Tarağı ve Fırçası Nasıl Temizlenir?

Eldiven şeklinde olan kedi eldiven tarakları kullanım olarak ve temizlik olarak pratik olsalar da. Standart taraklar temizlik sırasında biraz zor olabiliyor tüyleri farklı noktalardan yolarak temizlemek yerine aşağı ve üst noktadan tek yöne doğru iterek temizlemek biriken tüyleri topluca almanıza imkan tanır. Bunların haricinde furminatör kedi tarağı yada diğer markaların düğmeli kedi tarakları bu işlemi sizin için otomatik olarak yapacaktır.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Kedi Tarak ve Fırçaları
Hakkında bilgi almak ister misiniz?