Gösterilen sonuç sayısı: 11

Kedi oyuncakları kedilerin günümüzde atalarından aldığı vahşi içgüdüsel davranışlarını kaybetmeme ile beraber avlama yakalama ve çiğneme reflexlerini aktif tutmaya yardımcı olurken aynı oranda kediniz bundan büyük mutluluk duyacaktır.Ek olarak ödül sistemine dayalı beyin egzersizleri yapabileceği oyuncaklarlada sahibiyle birlikte bol bol vakit geçirmeye fırsatı olacaktır.


Kedi Oyuncağı

Kedi oyuncağı hem kedimizle aramızda ki bağı güçlendirmek için, onu mutlu etmek için ve en önemlisi avcı iç güdülerini ortaya çıkarmak için harika bir fırsattır. Kedi oyuncaklarında tercih yaparken genelde kedinin avcı iç güdülerini harekete geçirebileceği kovalıya bileceği veya avlayabileceği oyuncaklar tercih edilmelidir. Dikkat edilmesi gereken önemli bir hususta kedi oyuncağı tercih ederken boğazına kaçabilecek veya ağzını patilerini kesebilecek ona zarar verebilecek materyallerden yapılmamış olmasıdır. Bazı kedilerin farklı maddelere karşı alerjisi veya hassasiyeti olabilir tercih sırasında bunlara da dikkat edilmesi gerekmektedir. Kediler oyuncakları ile kendi başlarına oynayabilecekleri gibi sahipleriyle de oynamaktan çok büyük keyif alırlar. Bir topla tek başına dakikalarca oynayabilecekleri gibi kedi oltası ile sahipleriyle çok eğlenceli dakikalar geçirebilirler.

Kedi oyuncak çeşitleri

Kedilerde çok fazla kedi oyuncağı çeşidi olmasının sebebi bir kedinin büyük bir zevk ile oynadığı bir oyuncağa diğer bir kedinin hiç ilgi göstermemesi olabilir. Bazı cins kedilerin örnek  olarak tekir kedi, van kedisi yada bengal kedisi gibi avcılık güdüleri yüksek olan bu cinsler kovalamayı ve yakalamayı iç güdüsel olarak çok sever fakat bir British Shorthair yada Scotlish Fold gibi daha sakin tabiatlı kediler için ilgi çekici olmayabilir. Bazı kediler kovalamayı bazıları yakalamayı bazıları çiğnemeyi sever bazı cinslerde özellikle van kedisi gibi diğer cinslere nazaran kısmen biraz daha zeki ırklar bilişsel aktiviteleri uyaran kedi oyuncakları ile oynamayı severler. Oyuncaklara karşı fazla ilgisi olmayan kediler için içeriğinde kedi otu barındıran oyuncaklar tercih edilebilir.

Zeka Geliştiren Kedi Oyuncakları

Kediler için bilişsel aktivitelerde fiziksel aktiviteler kadar önem arz etmektedirler. Bu mantıkta üretilen kedi oyuncakları genel olarak ödül sistemine dayalıdır. Kediler doğru hamleyi yaptıklarında oynadıkları oyuncak onlara ödül mamasını verecektir yada ödül mamasını bulmaya dayalı bir oyun oynayacaklardır. Kediniz için arama koklama ve avcılık yetenekleri kadar bilişsel aktiviteler içinde çok faydalı olacaktır.

Kedi Oyuncaklarında Güvenlik

Kedi oyuncak seçiminde  minik patinizin severek oynamasının yanı sıra aynı zamanda evde tek başına kaldığında ona tehlike arz etmeyecek yapıda olması gerekmektedir. Boğazına kaçabilecek herhangi bir yaralanmaya sebebiyet verebilecek oyuncaklardan uzak durulmalıdır. Kırılabilecek sağlığına zarar verebilecek oyuncakları tercih etmemek gerekmektedir.

Kediler için Doğru Oyuncak Seçimi Nasıl Yapılır?

Kediniz daha önce oyuncakla oynayan ve zevklerini bildiğiniz bir dostunuzsa seçim yaparken zorlanacağınızı düşünmüyoruz. Fakat kediniz ilk defa oyuncakla tanışıyor ve hangi tür oyuncakları tercih ettiği hakkında fikrimiz yoksa en doğru karar pahalı olmayan uygun fiyatlı kedi oyuncakları tercih etmek ilk aşamada birden fazla çeşit almanızda fayda var hangi tür oyuncaklara ilgisi olduğunu saptamanız durumunda daha kaliteli kedi oyuncağı tercih edebilirsiniz.

Kedi Oyuncakları Fiyatları

Kedi oyuncakları fiyatları çok değişkenlik gösteren bir durumdur bu yüzden net bir cevap vermek doğru olmaz. Hacıyatmaz, fare kedi oyuncak ucuz bir kedi oyuncağı olabilirken katlı kedi oyuncakları pahalı olabilmektedir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Kedi Oyuncakları
Hakkında bilgi almak ister misiniz?