Gösterilen sonuç sayısı: 11


Kedi Ödül Maması

Kedi ödül mamaları özellikle kedi eğitimde kilit rol oynayabilmektedir. Minik pati dostlarımız özellikle köpeklere nazaran evrimsel süreçte bizleri daha geriden takip ettiklerinden dolayı vahşi iç güdüleri daha aktif ve çalışır durumdadır. Bu durum eğitim almalarını hayli zorlaştırmaktadır, fakat kedi ödül mamaları ile bu durumu tölere edebilir kısmen daha aşılabilir bir durum haline getirebiliriz. Bir diğer faydası yeni sahiplenilen yavru kedi veya barınaktan sahiplenilen yada sokaktan terk edilmiş minik dostumuz ile aramızda güven köprüsü kurmak için kedi ödül mamalarından faydalanabiliriz. Bir diğer eğlenceli püf nokta ise bazen oyun amaçlı evde saklanan minik dostumuz itiraz edemeyeceği bu leziz koku karşısında hemen yanınıza gelecek ve ödül maması sayesinde onu saklandığı yerden çıkarabileceksiniz. Bazı kedi ödül mamaları ödül ile beraber kedinizin alması gereken omega 3 veya gilikozamin gibi ek besinleri zorlamadan ve leziz aroma eşliğinde bir bütün olarak onlara sunmanıza olanak tanır. Köpekler gibi kedileri eğitemeyiz sadece belli bir noktaya kadar eğitim verebiliriz bazen de iştahsız olduklarında dahi eksik kalori ihtiyacını kapatmak için kedi ödül mamalarından faydalanabiliriz.

Kedi Ödül Çubuğu

Kedi ödül çubukları genelde yumuşak pati dostunuzun çok rahat parçalayabileceği ve tüketebileceği besinlerdir. Gün içerisinde küçük porsiyonlar halinde verebileceğiniz gibi ürünün arkasında bulunan günlük miktarı aşmamak şartıyla verilebilir. Çeşitli formlarda 2li 3lü 4lü gibi çeşitleri bulunabilir. Bazı kedi ödül çubuklarında taurin veya malt gibi maddeler bulunmaktadır. Pati dostlarınız hem keyifle kedi ödül çubuğunu tüketirken hem de taurin ihtiyacını karşılar buna ek olarak hairball özelliği ile kedinizin sindirim sisteminde ve midesinde biriken tüy yumağından kurtulmasını sağlar. Kedi ödül çubuğunun farklı çeşit ve aromaları bulunmaktadır. Ciğerli, kuzulu, somonlu, tavşanlı, ördekli, dana etli gibi farklı damak zevklerine hitap eden kedi ödül çubukları bulunmaktadır.

Kedi Ödül Maması Nasıl Seçilir?

Kedi ödül maması seçerken içerik kalitesi barındırdığı vitamin ve minerallerin yanı sıra yağ oranı önem arz eder. Bazı kediler malt macunlar veya taurin içeren macunlar yemek istemezler bu maddeler kedi ödül mamalarının içerisinde bulunabilir. Bu sebeple hem kedinizi zorlamadan hem de onun için eğlenceli bir ortam hazırlayarak bu lezzetli kedi ödül mamalarından verebilirsiniz. Tablet, stick, likit, sıvı gibi formlarda üretilen kedi ödül mamaları tamamlayıcı yem olarak ta kullanabilirler. Bazı kedilerin bağışıklık sistemi hassas veya alerjen bünyeye sahip olduğundan kedi ödül maması seçiminde dikkat edilmesi gerekir. Ekonomik ve kaliteli pati dostunuza zarar vermeyecek ödül mamaları tercih etmeniz gerekmektedir.

Kedi Ödül Maması Çeşitleri

Kedi ödül mamaları likit, fileto, tablet, sıvı, stick gibi çeşitli tür ve formlarda olabilir. Bu seçimi yaparken kedinizin daha çok hangi kedi ödül mamasına tepki verdiğini bilmeniz gerekmektedir. Ayrıca bazı mamaların besin değerleri ve yağ oranları yüksek olabilir örnek vermek gerekirse likit veya sıvı olan kedi ödül mamalarında yağ oranı stick veya filetolara nazaran daha yüksek olabilir. Eğer kediniz light kedi maması ile besleniyor veya kilo kontrol problemi varsa bu detay sizin için önem arz etmektedir.

Kedi Ödül Maması Fiyatları

Kedi ödül mamaları içerik kalitesi ve barındırdığı vitamin mineral ayrıca ek besin destek ürünleri bunlar taurin, glikozamin vb. gibi ürün içeriğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Yerli üretim olan kedi ödül mamaları ithal olanlara kıyasla daha uygun maliyetli olabilir burada dikkat etmeniz gereken önemli husus kendini ispatlamış ithal markalar kadar zengin içeriğe sahip olması ve asgari besin değerlerine sahip olmasıdır. Belirtmekte yarar gördüğümüz bir önemli hususta renklendirici ve koruyucu içermemeleridir. Kaliteli bir kedi ödül mamasını ayıran belki de en önemli özellik bu zararlı maddeleri içermemesidir.

Kedi Ödül Maması Markaları

Ülkemizde daha çok gimcat, reflex kedi ödülleri,8in1 vb. gibi ürünleri tercih edilse de farklı ekonomik ve kaliteli tercih edilebilir. Önemli olan tercih ettiğimiz markanın kedimizin damak zevkine hitap etmesi yenilebilir düzeyi ve tabi ki sağlıklı olması.

Kedi Ödül Maması Faydaları ve Nasıl Kullanılır?

Kedi ödül maması evcil dostumuzla aramızda ki bağı güçlendirmek için onun güvenini kazanabilmek için harika bir araçtır. Bunun yanı sıra eksik olan kalori ihtiyacını tamamlamak içinde kullanılabilir. Ödül mamaları fileto stick sıvı likit tablet gibi çeşitleri bulunduğundan ve buna ek olarak değişkenlik gösteren kalori yağ miktarı barındırdığından günlük verilme sıklığı ve gramajı değişkenlik gösterebilmektedir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Kedi Ödül Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?