Seçiminizle eşleşen ürün bulunamadı.


Kedi Mama ve Su kabı

Değer verdiğimiz evcil dostlarımız için önemli noktalardan biride mama ve su kaplarıdır. Hatta temel ihtiyaç ve gereksinimdir. Kedi mama  ve kabı seçerken özellikle paslanmaz çelik olmasına dikkat etmemiz gerekiyor günlük olarak temizlenmeli ve paslanmaz olduğu için bulaşık makinasında yüksek ısıda haftada bir kere iyice dezenfekte edilmelidir. Kullanım sahasına göre ikili tekli veya desenli olarak tercih edilebilir. Bizim önerimizse yerde kaymayan köşeleri kaymaz tabanlı ve paslanmaz çelikten olmalarıdır. Hem mama kabı hem de su kabı yan yana bulundurulmalıdır.

Kedi Mama Kabı

Kediler özellikle yavru kediler çok yaramaz olduklarından kedi mama kaplarının kaymaz tabanlı ve sağlıkları açısından paslanmaz çelikten olmaları gerekir. Evin yada yaşadıkları bölgenin sizin belirleyeceğiniz tek bir noktadan besinsel ihtiyaçlarını karşılamaları hem olası bir kirliliğin önüne geçecek hem de mama kontrolü sırasında size kolaylık sağlayacaktır. Belli ölçüde kediye sunulacak olan kedi maması kedinin beslenmesi sırasında mamanın etrafına dağılmasını önleyecektir.

Kedi Su Kabı

Kediler doğaları ve vahşi iç güdüleri gereği az miktarda su içerler ve bunu yaparken son derece sessiz olurlar. Bunun sebebi avcı olan diğer vahşi hayvanlardan güdüsel olarak korunma ihtiyacıdır. Her zaman taze su kedi su kabının içerisinde bulunmalıdır. Kediler çok yavaş ve sakin su içtiklerinden dolayı etraf genelde temiz olur. Fakat paslanmaz çelik kedi mama ve su kabı olmasına özen göstermeniz gerekiyor aksi durumda minik dostunuza zarar verebilir hatta çok daha ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kedi Mama ve Su Kabı Temizliği

Kedi mama ve su kapları günlük rutin olarak temizlenmeli aksi durumda çeşitli bakteri veya bulaşıcı virüslerle pati dostunuzu karşı karşıya bırakabilirsiniz. Evinize misafir bir kedi geliyorsa yada sokakta baktığınız minik dostlarınız varsa unutmamanız gereken bir detayda hastalık taşıyan bir kedi dostununuz ortak kullanımlı olan kedi mama kabı ve kedi su kabını kullanacağından hastalık bulaştırma riskidir. Günlük yapacağınız düzenli temizlik ve dezenfektanlar sayesinde bu durumu minimize edebilirsiniz.

Kedi Mama ve Su Kabı Fiyatları

Kedi mama kapları genelde 8 ile 12 oz arasında olur. Paslanmaz çelik ve kaymaz tabanlı olmaları fiyatı etkileyen bir diğer husustur. Bunlara ilave ek olarak desenli kedi mama ve su kapları bulunmaktadır bunlar extra maliyet demektir. Bazı pati sahipleri otomatik kedi mama kabı yada otomatik kedi su kabı tercih edebilmektedir. Fiyatlar beklentinize kedi sayınıza ve işlevsellik boyutuna göre değişkenlik göstermektedir.

Otomatik Kedi Su ve Mama Kabı

Son dönemlerde oldukça popüler olan otomatik mama kapları özellikle çalışan pet sahipleri yada kedisini evde yalnız bırakmak zorunda kalan pet sahipleri için sıklıkla tercih edilmektedir. Otomatik kedi mama kabı sizin belirleyeceğiniz gramajda ve saatte mamayı haznesine boşaltır. Otomatik kedi su kabı ise belli bir ml altına indiğinde otomatik olarak su ilave eder ve var olan suyu sürekli devir daim ederek suyun hareketli olmasını ve az su tüketen kedinizin eskisine oranla daha fazla dikkatini çekmesine olanak tanır.

Kedi Mama ve Su kabı Çeşitleri Nelerdir?

Kedi dostlarımız için ve onların değerli sahipleri için üretilen fazlaca çeşit ve modeller mevcuttur. Bunlar klasik kaymaz tabanlı paslanmaz çelik kedi mama ve kapları ve tercihe göre ikili çiftli kedi mama ve su kapları olabilir. Bazı kedi sahipleri otomatik kedi mama kabı yada otomatik kedi su kabı kullanmakta isteyebilirler. Üründen beklentiniz ve sizler için en doğru tercihleri yapabilmeniz adına Patizenya online pet shop canlı destek hattından bizlere ulaşabilir en kaliteli kedi mama ve su kap fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Kedi Mama Kabı Nasıl Olması lazım?

Kedi mama kapları kaymaz tabanlı ve çelikten olmalıdır. Kesinlikle paslanmaz maddeden yapıldığına dikkat edilmelidir. Kedinizin boyutuna ve kilosuna göre başını rahatlıkla sokabileceği büyüklükte olmalıdır. Çünkü eğer mama yüzünde ki diğer tüylere değerse kediniz yemek sonrası olması gerekenden daha fazla temizliğe vakit ayıracaktır. Bunlara ek olarak köşeleri oval yada kavisli olabilir kesinlikle sivri ve keskin olmamalı yaralanmaya sebebiyet vermemelidir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Kedi Mama ve Su Kabı
Hakkında bilgi almak ister misiniz?