20 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Kedi Konserve Yaş Maması

Kuru mamaya nazaran daha yoğun aroma ve lezzet barındıran konserve mamalar uygun fiyatlı ve ekonomik olması sebebi ile pati sahipleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca kuru mama tüketen kedi ve köpekler için tamamlayıcı besin olduğundan Extra vitamin ve mineral takviyesi yapmakla beraber ıslak olması sebebi ile bağırsakları yumuşatarak daha rahat bir boşaltım sistemi aynı şekilde rahat idrar (urinary) sistemine destek vermektedir. Veteriner hekimlerin sıklıkla önerdiği yaş mamaların somonlu, kuzulu, tavuklu, ördekli vb. gibi çeşitli aroma yelpazesi bulunmakla beraber yaşlı dostlarımız için light konserve kısırlaştırılmış dostlarımız için sterilised konserveler ve yavrular için kitten konserve yaş mamalar bulunmaktadır, patizenya.com'da en kaliteli ve en güvenilir konserve yaş mamaları en uygun ve avantajlı fiyatlarla alabilirsiniz.

Yavru Kedi Konserve Maması

Konserve yaş mama denildiğinde yavru kedilerin hepsinin aynı rahatlıkla tüketebileceği sanılmaktadır,fakat konserve yaş mamalar parça etli ve kıyılmış etli olarak ikiye ayrılmaktadir. Kıyılmış etli konserve yaş mamalar yavru kedi ve yaşlı kediler tarafından rahatlıkla tüketilebilir. Ayrıca veteriner hekimler sütten yeni kesilen kitten yavru kedilerin önce konserve yaş mamalar ardından kuru mamaya geçiş yapmalarını çok daha sağlıklı bulur. Süt dişleri daha dökülmemiş olan minik dostunuz için hem kolay tüketebileceği aynı oranda kolay sindirebileceği konserve yaş mamalar için patizenya.com'da güvenilir uygun fiyatlı ürünler için alışveriş yapabilirsin.

Kedi Konserve Mama Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konserve yaş mama seçimi yaparken kedimizin yaşı kilosu ve genel sağlık durumu ile beraber hangi aromaya daha duyarlı olduğunu bilmemiz gerekmektedir. Fakat en önemlisi alacağımız konserve yaş mamanın son kullanım tarihi ile beraber taze olması ve satıcının güvenilir olmasıdır. Ek olarak kedimizin hangi besin maddelerine ve aromaya alerjisi olduğu bilinmeli seçimi buna göre yapmalıyız.

Yetişkin Kedi Konserve Maması

Minik dostlarımıza konserve yaş mama tercihi yaparken yetişkin kediler için parça etli ve kıyılmış etli olarak iki seçeneği de tercih edebiliriz. Parça etli konserve mamalar daha besleyici olmakla beraber kıyılmış etli olan konserve yaş mamalar yaşlı ve diş / diş eti sorunu olan dostlarımız için daha tercih edilebilir olmaktadır. Ayrıca kuru mamaya karşı isteksiz olan minik dostunuz için mamayı daha aromatik ve lezzetli hale getirebilirsiniz. Yetişkinlik dönemi 1-7 yaş olarak kabul edilmekle beraber kedinizin kısır olup olmadığı hamile olup olmadığı ve tabi ki ideal kilosunda olduğu kontrol edilerek gramajına dikkat edilerek verilmelidir.

Kısırlaştırılmış Kedi Konserve Maması

Kısırlaştırılma ameliyatı olan minik dostumuz bu ameliyattan sonra değişen hormon dengesi sebebi ile eskisine nazaran genelde daha iştahlı olacaktır. Buna bağlı olarak yağlanma ve aşırı kilo alma sorunları ortaya çıkabilir. İşte tamda bu noktada Kısırlaştırılmış Kedi Konserve Yaş Mamalar devreye girmektedir daha düşük kalorili daha az yağlı fakat aynı oranda aromatik ve sağlıklı olmasıyla tercih edebilirsiniz.

Yaşlı Kedi Konserve Maması

Yetişkin kedi konserveleri için ideal aralığın 1-7 yaş olduğunu ifade etmiştik fakat 7 yaş sonrası minik dostlarımız için yaşlılık dönemi başlayacaktır daha az hareket edecek eskiye nazaran metabolizması daha yavaş çalışacak aynı zamanda çok daha fazla uyuyacağı için light, sağlıklı ve kilo kontrolü yapılabileceği aynı zamanda sindirim sistemini yormayan hafif kalorisi düşük yaş mamalar tercih edilmelidir.

Light - Diyet Kedi Konserve Maması

Bazı pati dostlarımız diğerlerine nazaran iştahlı ve biraz obur olabilirler. Buna hormonal durumları kaç yaşında oldukları gibi çok daha fazla detay kriterler sebep olabilir. Kediler çok çabuk kilo alabildikleri ve yağlanabildikleri için bu duruma özenle dikkat etmemiz gerekiyor tamda bu noktada besin değeri yüksek doyurucu vitamin ve mineral değeri yüksek kaliteli fakat kalorisi düşük sağlıklı light yaş mamalar tercih edilmelidir.

Kedi Konserve Mamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kuru mamaya nazaran daha yoğun aroma ihtiva ettiğinden daha iştahlı ve sık tüketmek isteyeceklerdir. Bu noktada aşırı kilo almasını önlemek ve ideal kilosunu korumasını sağlamak için günlük öğün porsiyon ve gramajını dengeli ayarlamamız gerekmektedir. Haftada 1-2 öğün yaş mama tüketimi genelde veteriner hekimler tarafından tavsiye edilir kuru mamayla beraber tüketileceği gibi sadece yaş mamada verilebilir. Kediler köpeklere nazaran su tüketmek konusunda biraz daha isteksizdir, bu durumda böbrek sorunlarını getirmektedir, işte tamda bu noktada yoğun nem ve sıvı barındırdığı için yaş mamalar rahatlıkla tercih edilebilmektedir. Konserve yaş mamanın hepsini aynı anda tüketmiyor iseniz aromasının ve vitamin mineral değerlerinin düşmesini önlemek için ağzını iyice kapatmalı veya bir poşet içerisinde buzdolabında veya serin bir ortamda muhafaza etmeli en geç 3 gün içinde tüketmelisiniz.

En İyi Kedi Konserve Mama Markaları

Bu soruya direk cevap vermenin doğru olacağını düşünmüyoruz, fakat bazı püf noktalar size tercih yapmanızda yardımcı olacaktır. Örneğin belirli sertifika ve üretim belgelerinin olmasının yanı sıra içerdikleri vitamin mineral değerleri nem oranları ham madde kalitesi vb. bizce en sağlıklı karar kedinizin damak zevkine uygun severek tüketeceği uygun fiyatlı ve ekonomik olmasının yanı sıra gerekli izin belgeleri bulunan kendini kanıtlamış bir marka tercih etmeniz gerektiğidir.

Kedi Konserve Mama Fiyatları

Fiyatları belirleyen çok fazla kriter bulunmaktadır. Hammadde kalitesi içeriğinde ki protein miktarı barındırdığı ek besinler vitaminler mineraller gibi, Ülkemizde üretilen konserve yaş mamalar ithal mamalara nazaran bir çok vergiden devlet tarafından muaf tutulduğundan hem güvenilir hem de ekonomik olmaktadırlar. Dikkat edilmesi nokta burada ürünün içerik kalitesi ile beraber hijyen kurallarına uygun tesislerde üretilmesidir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Kedi Konserve Yaş Mamaları
Hakkında bilgi almak ister misiniz?