loading-gif
Ürün FiltreleFiltrele
Toplam 63 Ürün

Köpek Maması

Ailenize yeni bir köpek geldiğinde onun için edinmeniz gereken ilk şey köpek mamasıdır. Köpeklerin sağlıklı bir şekilde büyümeleri ve gelişmeleri için en önemli unsurların başında beslenme alışkanlıkları gelmektedir. Yavru köpeğiniz anne sütünden kesildiği ilk dönemden itibaren dengeli bir beslenme programında kuru mamalar ile beslenmelidir. Çünkü köpek maması günümüzde köpekler için tüm besin değerlerini sahiptir.

Köpek Maması Seçimi Nasıl Yapılır?

Can dostunuz için mama seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Irkına ve yaşına göre olmak üzere iki genel kategoriye ayrılır. Köpek ırkları; küçük ırk, orta ırk ve büyük ırk olmak üzere üç kategoriye ayrılmaktadır. Köpek Mamasında küçük ırk köpeklerde mini ırk, büyük ırk köpeklerde ise maxi ırk olarak adlandırılmaktadır. Köpek maması seçerken ilk önce köpeğinizin ırkını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Yanlış seçilen kuru köpek maması, köpeğiniz de iştah kaybına neden olacaktır. Aksi takdirde bu konuda yapılan yanlışlar evcil hayvanlarda iştah kaybına sebebiyet verebilir. Örneğin küçük ırk köpeğinizi, büyük ırk köpek maması satın alırsanız, bu mamanın köpeğinizin ağız yapısına uygun olmadığı için mamayı yiyemeyecektir. Mamayı yese bile köpek cinsine göre gerekli olan besin değerlerini alamadığı için de hastalanabilir ya da dişleri zarar görebilir. Köpek ırkını dikkate aldıktan sonra, köpek yaşına göre yavru köpek maması, yetişkin köpek maması veya yaşlı köpek maması olmak üzere özel olarak formüle edilmiş kuru mamalardan birini seçmelisiniz. Köpeklerde beslenmeye dair evcil hayvanınızın ihtiyaç duyduğu besin değerlerini içeren en ideal mamayı bulabilir ve sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olursunuz. Konu hakkında bir veterinerden destek alabilirsiniz.

Köpek Maması Fiyatları Nelerdir?

Sadık dostunuz için mama seçerken mamanın fiyatları; ürün içerisindeki hammaddenin kalitesine, mamanın gramaj ya da ağırlığına, markasına göre fiyatlarda değişiklik göstermektedir.

Devamı
İletişim
E-Bülten'e Kayıt Ol!
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
Güvenlik