18 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Köpeklerin beslenmesinde omega 3 önemli yer tutmaktadır.Köpek sahipleri balıklı köpek maması seçiminde omega 3 oranın yüksek olduğu soğuk deniz balıklarını tercih etmekte ve en iyi balıklı köpek maması denilince ilk sıraya somonlu köpek mamasını örnek gösterebiliriz.Parlak tüyler ve pürüzsüz bir cilt sağlığının yanında özellikle köpeklerde ki kötü kokunun önüne geçebilmek adına en faydalı köpek mamalarından biridir diyebiliriz.Patizenya.com ailesi olarak sizlere yavru balıklı köpek maması yada diğer çeşit mamalar için sitemizin filitreleme özelliğinin yanı sıra canlı destek olarakta hizmet vermekten mutluluk duyacağız.


Balıklı Köpek Maması

Konu köpeklerde dermatolojik deri rahatsızlığı denildiğinde akla ilk gelen köpek mamalarından biride balıklı köpek mamalarıdır. Sindirim sistemini kırmızı et içerikli köpek mamalarına kıyasla daha az yorduğundan dolayı özellikle hassas deri ve sindirim sistemine sahip köpekler için sıklıkla kullanılmaktadır. Son dönemlerde özellikle yaşlı köpek mamaları üretiminde kolay sindirilebilir olduğundan dolayı tercih edilmektedir.

Balıklı Köpek Maması Faydaları

Köpekler aynı insanlarda olduğu gibi hayati önem taşıyan ve ömür boyu ek besin olarak alınması gereken omega 3 yağ asitlerini üretemezler. Balıklı köpek mamalarında bolca omega 3 olacağından köpeğin tüyleri her zaman olduğundan daha parlak ve canlı derisi daha nemli ve sağlıklı bu bilgilere ek olarak omega 3 beyin fonksiyonlarına ciddi pozitif etkisi olduğundan eskisine nazaran daha dingin bir psikolojiyle beraber güçlü hafızaya sahip olacaktır. Özellikle spor yapan, bekçilik yapan veya 7 yaş üzeri köpekler için kalp ve genel vücut sağlığı için inanılmaz faydalıdır.

Balıklı Köpek Maması Çeşitleri

Diğer köpek mamalarında olduğu gibi balıklı köpek mamaları da kendi aralarında alt kategorilere ayrılmaktadır. Bunlar somonlu köpek maması yada morina balıklı köpek maması gibi bu noktada önemli olan soğuk denizlerde yaşamış balıkların hammadde olarak kullanılmasıdır. Omega 3 en yoğun soğuk denizlerde yaşayan balıklarda bulunacağından çeşit seçiminde ve en kaliteli köpek maması sorusuna net bir cevap olacaktır.

Balıklı Köpek Maması Markaları

Biz Patizenya Online Pet Shop ailesi olarak sizlere sadece gmp üretim sertifikasına sahip uluslar arası standartlarda gerekli üretim izinlerine sahip köpek maması üreticilerin tesislerinde üretilen güvenilir markaları sunmaktayız. Sitemizde güvenilir yerli üretim markalar olan Reflex veya Felicia mamalarının yanı sıra ithal olan Acana, N&D, Orijen, Pro Plan, Royal canin, Bozita, Advance yada Profine köpek mamaları için en doğru tercihi veteriner hekiminizin önerisi doğrultusunda yapabilirsiniz.

Balıklı Köpek Maması Fiyatları

Kuzu etli yada tavuk etli köpek mamalarında olduğu gibi balıklı köpek mamalarında da mamanın tahıllı yada tahılsız olması yada ambalaj kalitesi gibi etmenler etkilemektedir. Morina balığı maliyet olarak daha uygun olduğundan somonlu köpek mamasına kıyasla daha uygun olabilir. Yada tahılsız morina balıklı bir köpek maması tahıllı somon balıklı köpek mamasından pahalı olabilir. Gördüğünüz gibi bu çok değişken bir durumdur.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Balıklı Köpek Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?