24 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor


Balıklı Kedi Maması

Vahşi güdüleri hala canlı olan minik dostlarımızın balık avında ne kadar başarılı olduklarını bilmeyen yoktur. Bunun sebebi balık etini lezzet olarak çekici bulmalarının yanı sıra bedenleri için oldukça faydalı bir besindir. Günün büyük bölümünü uyuyarak geçiren kedi dostlarımızın hafif fakat zengin içerikli mamalarla beslenmesi gerekmektedir.

Balıklı Kedi Maması Tavsiye

Kedi maması üreticileri farklı türde balıklardan mama üretimi yapmaktadır. En çok tercih edilen balıklar ise somon, ringa ve morina balıklarıdır. Ülkemizde daha çok somonlu kedi maması çeşidi olmakla beraber diğer türde ki balık etlerinden üretilen kedi mamaları da ciddi oranda tercih edilmektedir. Alacağınız ve tercih edeceğiniz köpek maması markasına uzman veteriner hekiminiz ile karar verdikten sonra en önemli dikkat etmeniz gereken nokta kedinizin hangi balık etine duyarlı olduğudur. Örnek vermek gerekirse bazı kediler içerdiği yüksek Omega 3 ve yağlı balık olması sebebi ile somonlu kedi mamasını çekici bulabilirken bir diğer kedi daha az yağlı olan ringa balıklı kedi mamasını tercih edebilmektedir.

Balıklı Kedi Maması Faydaları

Kedilerin neredeyse tamamı balık etine karşı büyük ilgi duymaktadırlar. Kediler vahşi güdülerini günümüzde korumaya devam etmelerinin yanı sıra doğanın onlara bağışladığı harika görme yeteneği, esneklik ve müthiş Reflex kabiliyetlerini koruyabilmeleri için kedi ek besin ürünlerine ihtiyaç duyarlar bazı kediler tablet kedi vitamini almak istemeye bilirler. Balık etinde doğal olarak çeşitli faydalı yağ asitleri örnek olarak Omega 3 yada omega 6 doğal olarak bulunduğundan kedi sahipleri tarafından az tüy dökmeleri ve harika cilde sahip olmalarına destek verdiği için tercih edilmelerin yanı sıra bilişsel fonksiyonlar üzerinde de çok olumlu sonuçları bulunmaktadır.

Balıklı Kedi Maması Fiyatları

Sitemiz üzerinden farklı bütçelere hitap eden balıklı kedi mamalarını inceleyebilir fikir sahibi olabilirsiniz. İçerik değerleri ve ürünün yerli yada ithal olmasına bağlı olarak değişken fiyatlar sebebi ile her bütçeye hitap eden ucuz kedi maması olsa dahi belli kriter ve kalite değerlerinden ödün vermeyen köpek maması üreticilerinden kedi mama markalarını tedarik etmekte ve siz değerli müşterilerimize sunmaktayız.

Balıklı Kedi Maması Yavru

Yavru kediler ortalama 3 ile 4 hafta kadar anne sütü ile beslendikten sonra kademeli olarak kuru ve konserve mamalara geçiş yapmaktadırlar. Kedi sahipleri ve veteriner hekimler bu geçiş dönemlerinin daha sağlıklı ve yumuşak olması adına kırmızı et yerine beyaz et tercih etmektedirler. Gelişim döneminde olan yavru kediler için hafif sindirilir protein kaynağı olan balık aynı zamanda iştahla severek tüketebilecekleri besin haline gelmektedir.

Mesaj Gönder
💬 Yardım ister misiniz?
Patizenya Destek
Merhaba, 👋
Balıklı Kedi Maması
Hakkında bilgi almak ister misiniz?